Acil Nakit Para İhtiyacım Var Nasıl Bulurum?

1 yıl önce
1.276 kez görüntülendi

Herkesin bir dönem para ihtiyacımız bulunuyor. Bu para ihtiyacı bazen yatırım amaçlı olabiliyor bazende borçlarımızı kapatmak üzere olmaktadır. Peki böyle durumlarda yani acil para ihtiyacı duyduğumuz durumlarda nasıl bir yol izlemeli ve nakit para ihtiyacımızı nasıl giderebiliriz bu konu üzerinde sizler için araştırdık. Elde ettiğimiz bilgileri sizlerle paylaşıp sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Nakit para ihtiyacı olanlar

Acil para ihtiyacınızı gidermek için ilk önce eşinizden dostunuzdan borç talebinde bulunmanızda fayda vardır. Hem çok acil bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayabilir hem de ödemek için sıkıntıya girmemiş olursunuz. Bunların haricinde bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi çekmeyi düşünenler için daha önce bu konu da yazmış olduğumuz En Kolay Kredi Nasıl Alınır? başlıklı yazımıza üzerini tıklayarak ulaşabilirler.

Acil para ihtiyacınız borçlarınızı kapatmaya yönelik ise borç kapatma yani borç transferi kredisi çekebilirsiniz. Bunun hakkında da detaylı bilgi almak isteyenler için de bu yazımıza göz atmalıdırlar “Borç kapatma kredisi“.  Acil paraya ihtiyacı olanlar için kesinlikle tefecilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Hem yasal olmayan bir faaliyette bulunmuş olursunuz hemde ödeyemez bir durum içine girmiş olursunuz. Tefecilerden alınan borç paralar o anlık ihtiyacınızı karşılayabilir ama ilerleyen zamanlarda sizi büyük sıkıntılara iteceği aşikardır. Almış olduğunuz borç 1 TL ise toplam geri ödeyeceğiniz tutar 4 – 5 TL’yi bulabilir ve ayrıca borcunuzu kapatmayana kadar bu borç katlanarak gidecektir. Bu sebepten dolayı resmi olmayan kurumlardan ve kişilerden para almayınız.

Bankadan alınan krediler de kredi borcunuzun ödeme gününü aksatmamanızı tavsiye ederiz. Ödeme gününde ödemediğiniz kredi borcunuz sizin kredi notunuzu düşürecektir. İlerleyen zamanlarda kredi çekmeniz zorlaşacaktır. Bu ayrıntıyı da gözden kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Yine acil para ihtiyacı olanlar için daha önce yazmış olduğumuz ve gerçekten en kolay ve cazip bir şekilde para bulmanıza yardımcı olacak ek hesap başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Acil Nakit Para İhtiyacım Var Nasıl Bulurum? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Özer dedi ki:

    Yazınız süper olmuş çok beğendim ve bilgilendim. Teşekkür ederiz. Acil para ihtiyacı çekenler için güzel bir bilgi kaynağı. herkesin okuması gerekli bence.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık