trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

11 ay önce
729 kez görüntülendi

Genellikle çoğumuzun zaman zaman bazılarımızın sürekli olarak para ihtiyacı bulunmaktadır. Acil para lazım diyenler için bir kaç öneri vermek istiyoruz. Acil nakit para nasıl bulurum? Acil olarak para ihtiyacımı nasıl karşılarım diyenlere umarız bir faydamız dokunur. Nakit ihtiyacınızı karşılaması için bir kaç yöntemle anlatmaya çalışalım.

Acil Nakit Para Lazım

Acil para ihtiyacınızı öncelikle resmi olarak bu işi yapan kuruluşlardan gidermenizi tavsiye ederiz. Bunlar finans kuruluşları, bankalar, Esnaflar için esnaf kefalet kooperatifleri gibi kanunlara uygun olan ve resmi olarak bu işi yapan kuruluşlarla çalışmanızı acil para ihtiyacınızı gidermenizi tavsiye ederiz.

Öncelik olarak bankalardan başlayalım. Acil para ihtiyacınıza karşılık bankalar sizlere hangi hizmetleri sunuyor bu hizmetler nelerdir göz atalım.

Kredi Çekebilirsiniz: Bankaların ana faaliyetidir. Bankalar kişilere yani müşterilerine kredi vererek acil nakit ihtiyaçlarını karşılar ve böylece kar ederler. Bankadan kredi çekmek istiyorsanız öncelikle nakit paraya neden ihtiyacınız olduğunuzu kendinize sormalısınız. Çünkü bankalar bu ihtiyaçlara göre ayırmaktadır. Herkes nakit para ihtiyacını borçlarını kapatmak için istemeyebilir. Yatırım yapmak, işletmesini geliştirmek isteyenler de bankalardan kredi çekip bu yönde harcamalarını yapmaktadır. Peki bankalar bunları nasıl ayırmaktadır. Konuyu şöyle özetlemek gerekirse şunları söyleyebiliriz. Örneğin ev alacaksınız ve bunun için nakit para lazım. Banka bu ihtiyacınıza karşılık almak istediğiniz ev için nakit parayı size sağlamaktadır. Bu hizmetin adı da konut kredisidir. Diğer bir kredi seçeneği ise taşıt kredisi. Bu seferde araba almak isteyenlere toplu para gerekli. Bunun içinde almak istediğiniz arabaya bankadan taşıt kredisi çekiyorsunuz. Böylelikle almak istediğiniz araba için toplu para veriyor ve arabanızı almış oluyorsunuz. Gelelim borçlarınız veya harcamalarınız için olan ihtiyaç kredisine. Bu kredi hizmeti de sizin harcamalarınız veya borçlarınız için banka hesabınıza istediğiniz veya talep ettiğiniz tutarda para yatırıyor ve bu parayı istediğiniz şekilde harcamanızı sağlıyor. Bu durum çevrenize olan borçları ödemenize veya almak istediğiniz eşyalara harcamanıza yardımcı oluyor. Bankalarda genellikle ihtiyaç kredisi olarak geçmektedir fakat bazen karşımıza bireysel ihtiyaç kredisi olarak da çıkmaktadır.

Acil Para (İhtiyaç Kredisi) Başvurusu

Acil para ihtiyacınız eğer ki borçlarınızdan veya diğer harcamalarınızdan ötürü istiyorsanız bankalara başvuru yapıp kredi çekebilirsiniz. Genellikle bankalar bu kredi hizmetinde temkinli davranmakta. Gelir belgeniz, kredi notunuz iyi ise 50.000 TL’ye kadar başvurularınızı onaylamaktadır. 50.000 TL üstü başvurularınızda ise bazı bankalar kefil, ipotek gibi detaylar talep edebilir. Bu şekilde acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Borç Para Bulmak: Acil para lazım diyenler için diğer bir yöntemimiz şu şekildedir. Etrafınızdan yani eşinizden, akrabanızdan, dostlarınız veya yakın çevrenizden borç para isteyebilirsiniz. Bu durumda sizin acil para ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Acil para lazım diyenlerin dikkat etmesi gereken bir hususu da söylemeden geçmeyelim. Yazımızın üst kısmında da belirttiğimiz gibi resmi olmayan kişilerden kesinlikle borç para almayınız. Bu kişiler tefeci olarak bilinirler. Bu durumda hem madden çok büyük sıkıntı yaşamış olursunuz hemde psikolojik olarak. Kesinlikle uzak durmalısınız. Sizin için en iyisi resmi kurumlardır. Daha önce yazmış olduğumuz yazımızda ilginizi çekebilir göz atmanızı tavsiye ederiz. İşte Yazımız: Acil Nakit Para İhtiyacım Var Nasıl Bulurum?

Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ve beğenmeyi esirgemeyin. Görüşlerinizi, sorularınızı bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Acil Para Lazım Nasıl Bulurum? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık