Ağız Kokusu Neden Önemli

2 yıl önce
650 kez görüntülendi

Ağız kokusu çok önlemli olan bir unsurdur. İnsan sosyal bir varlıktır ve toplum içerisinde yaşar. Gidip geldiğimiz yerlerde, oturduğumuz cafelerde, yemek yediğimiz restaurantta, okulda, sinemada her gün yüzlerce insanlarla görüşüp konuşuruz. Toplu taşıma araçlarında seyahat ederiz yine çok fazla insanla yan yana geliriz.

Ağız kokusu nasıl önlenir?

Ağız kokusu saydığımız yerlerde ve tabii başka yerlerde insanlara rahatsızlık verir. Düzenli olarak diş fırçalama alışkanlığımızın olması onun dışında diş ipi kullanma gibi yöntemlerle gayet basit şekilde bunu önleyebiliriz. Kişisel bakım insanın en çok dikkat etmesi gereken unsurlardandır. Dış görünüş toplum içerisinde bir insan hakkında olumlu ya da olumsuz yargı oluşturmada etkilidir. Bir iş görüşmesi ya da önemli bir toplantıya giderken karşınızdaki kişi ilk olarak sizin dış görünüşünüze bakarak size hitap edecektir.

Ağız kokusunun farkında olmayan bir insan için ise durum çok daha kötüdür. Giyim kuşam saç sakal bıyık ve yüzün yapısı ilk dikkat çeken yerlerdir. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklıklarının fazla olduğu zamanlarda ağız kokusu çok çabuk çevreye yayılır ve kötü bir intiba oluşturur. İnsanın yemiş olduğu besinler içtiği içecekler nefesle birleşerek kötü koku oluşturur aynı şekilde uzun süre ağzına bir şey koymamış insanın nefes kokusu da oldukça rahatsız edicidir.

Ağız kokusu neden olur?

Bazı ağız kokuları ise kişilerin hastalıklarından dolayı görülebilmektedir. Örneğin karaciğer yetmezliği. En az 6 ayda bir diş hekimine giderek ağız ve diş kontrolü yaptırılmalıdır. Diş bakımı yaptırılarak da ağız kokusunu önlemek mümkündür.

Ağız kokusu nasıl gider?

Ağız ve diş tedavisinde kişinin daha önceleri yaptırmış olduğu örneğin protez dolgu vb.şeyler de kokuya neden olabiliyor. Sıvı tüketimini artırmak diş fırçaladıktan sonra ardından fırçanın ulaşamadığı yerler için diş ipi kullanarak ağız kokusu engellemek mümkün.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık