Asıl Aşk

2 yıl önce
573 kez görüntülendi

Asıl aşk nedir? Aşk gerçekten var mıdır? Sevginin rengi nedir? Ya da nasıl kokar? Asıl olan hangisi, sahte olan hangisidir? Neye benzer nasıl fark edilir? Aşk nasıl elde edilir? Herkesin aklındaki başlıca sorular değil midir?

Sevgi sadece bir isim midir ki acaba size göre bize göre kime göre neye göre ya da nedir sevgi? Bir his midir ya da birinin köpeğine duyduğu his midir ya da hiç arabası olmayan birinin ilk arabasına duyduğu his midir? Ya da sevgi bir tv programına duyduğu bir his midir?

Asıl olan aslında olan hangisidir? Size ya da ona göre değişir mi?

Yukarıda ki soruların tek cevabı sevgi anlatılamaz hissedilir ve yaşanır demek yeterli midir ki?

Aşk ihtiras ve entrikalardan uzak duyguların temiz his ve duygular ile dolu bir şey değil midir? Birine aşık olmak ile sevmek arasında çok büyük bir fark var mıdır?

Bu soruların tüm cevabı sevgi insanın en derinin de karşılığı anlayışı mantığı düşüncesi beklentisi olmayan bir şeydir. Sevgi bir insanın çocuğuna hissettiği hiç bir tıp ya da bilim dalının bunu isimlendirip anlayamayacağı kadar büyük ve yüce bir duygudur. Sevmek aslında kendiliğinden olan sade bir duygudur bir annenin uykusuz gecelerini tek bir gülücük ile silebilen en nadide en sade bir duygu biçimidir.

Sevgi üzerine söylenecek en büyük şey ise aşk gibi gelip geçici ya da aşk eşittir nefret gibi çok yakın olduğu duyguları yoktur. Zamanla ya da evlilik ile azalıp yok olan değil zamanla daha da artıp çoğalan bir duygudur sevgi, aşk. Birini sevmek ya da sevmemek sizin belirleyip ya da isteyeceğiniz bir durum değildir.

Fiziği, saçının rengi, dudaklarının dolgunluğu, kalçaları, inanın umurunuz da olmayacaktır. Çok fazla takıldığınız aradığınız kriterler parası pulu şansı şöhreti şehveti boş şeylerdir. Saygı gösterilecek önünde eğilinecek bir duygudur sevgi ve aşk. Sınırlı, zamanlı, planlı olmamış olamayacaktır.

Kısacası kalp atışınız gibidir. Tek farkı aşk teklemez ya da ritmini bozmaz bundan emin olabilirsiniz.

Asıl Aşk Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık