trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

1 yıl önce
711 kez görüntülendi

Birçoğumuzun en büyük sorunu bitmek bilmeyen baş ağrı. Karanlık,sessizlik,bir ton ilaç, uyku bazen hiçbiri sıkıntımızı gidermez. Baş ağrısı gündelik yaşantımızda hayat kalitemizi aşağı çeken önemli bir sorundur. Doktorunuzun önerdiği ilaç ve yöntemler dışında evde uygulayabileceğiniz basit çözümleri sizinle paylaşacağız.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

baş ağrısına ne iyi gelir

Baş ağrısı nasıl geçer?

Baş ağrısı için masaj: Alın ve baş kısmında uyuşukluk ile kaşların hareketini engelleyecek derece olan ağrılarınız da iki elinizi alnınızın iki yanına sabitleyin. Daha sonra 2 saniye aralıklarla sıkabildiğiniz kadar çok sıkın ve yavaşta gevşetin ellerinizi. Bu işlemi 3 kere yaptıktan sonra elinizin biri ensenizde biri tam alnınızın ortasında olacak şekilde koyun ve sıkma işleminin aynısın gerçekleştirin. Gün içinde birkaç kez tekrarladığınızda ağrınızın hafiflediğiniz hissedeceksiniz.

Baş ağrısı için ne yapmalı?

Diğer bir yöntem ise ense kökünden gelen ağrılar için uygulanmaktadır. Ensenize belirli aralıklar ile buz kompleksi yaparsanız ağrı zamanla yok olamaya başlayacaktır. En son olarak gözlerinizin yorgunluğu baş ağrınıza neden oluyorsa çay ve patates bekletme yöntemlerinin dışında; gözlerinizi kapatın ve göz bebeğinizi içer de hareket ettirmeye başlayın. Göz bebeğinize egzersiz yaptığınızı düşünerek en sağa daha sonra en sola, yukarı ve aşağı hareketlerini belli aralıklar ile gerçekleştirdiğinizde gözlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

baş ağrısına nasıl geçer

Son olarak sol elinizin işaret ve baş parmağı arasındaki boşluğu diğer eliniz ile sıkarak baş bölgenize giden sinirleri uyararak ağrının hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Tabii ki de bu yöntemler ilaç almayı geciktirmek, işteyken veya dışarıda iken ağrınızın hafiflemesine yardımcı uygulamalardır.

Daha önce de yazmış olduğumuz ve ilginizi çekebilecek yazımıza da göz atabilirsiniz.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Baş ağrısını geçirmek için evde veya dışarı da uygulayabileceğiniz yöntemleri anlatmaya çalıştık. Baş ağrısı şiddetli bir şekilde devam ediyorsa kesinlikle uzman bir doktora görünmeniz de yarar vardır. Yazımıza da katkı da bulunup yorumlarsanız ve oylarsanız seviniriz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ayfer dedi ki:

    Baş ağrısı için alnızın ortasından iki parmağınızla bastırarak şakak bölgesine doğru ellerinizi ayırıp masaj yapın. Birde burnunuzun yani gözlerinizin yanına doğru parmaklarınızla dairesel hareketlerle masaj yapmanız baş ağrınızı rahatlatacaktır.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık