trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Bel Ağrısı Nasıl Geçer?

2 yıl önce
654 kez görüntülendi

Hayatımızda bir çok kişinin yaşadığı bel ağrısı, bir çok sebebe bağlı olabilir. Peki bel ağrısı nasıl geçer. Bel ağrısına ne iyi gelir? Bel ağrısı, uzun bir zaman geçtikten sonra kendiliğinden geçmektedir. Ağrının başladığı andan itibaren 2 gün boyunca soğuk ile müdahale etmek gerekir.

Bel ağrısına ne iyi gelir?

Buz torbasıyla belin ağrıyan bölgeye müdahale edilebilir. Eğer ağrı 1-2 gün içerisinde geçmemişse ve aynı seviye de devam ediyorsa ağrıyan bölgeye sıcak müdahale yapılır. Uzun süre yatakta kalınmamalıdır. Eğer ağrı şiddetli olarak devam ederse uzman bir doktora başvurulması gerekmektedir. Doktor size, ağrıyan bölgeye soğuk kompres yapmanızı söyleyebilir.

Bazı ağrılarda soğuk kompres yeterli olmaktadır. İlaç olarak da kas gevşetici verilebilir. Ağrınız 1-2 günden fazla sürdüyse bu sefer sıcak kompres yapılır. Ve yanında ağrı kesici ilaçları verilir.

Şiddetli bir bel ağrısı yaşıyor ve nasıl geçer mi diyorsunuz?

Eğer şiddetli bir bel ağrısı söz konusu ise hekim yatak istirahat verebilir. Ama yatakta 3 günden fazla istirahat edilmemelidir. Bel ağrısına karşı egzersiz yapmak, hastaların kendini iyi hissetmesine sebep olur. Yapılan egzersizler ağrının biraz da olsa azalmasını sağlar. Kısa zamanlı yürüyüşler, ani hareketlerden kaçınarak yüzme, bisiklet sürmek gibi egzersizler ağrınızı azaltmada yardımcı olabilir. Yapacağınız egzersizler mümkün olduğunda kısa süreli olmalıdır. Kendinizi çok yormadan ve zorlamadan yapmanız gerekmektedir.

İlk yaptığınız bel egzersizleri biraz ağrınızı arttırabilir. Ama bu her egzersizde olmaktadır. Ağrı gece uyurken sizi çok rahatsız ediyorsa, altınıza yüksek olmayan bir yastık koyularak rahatça sırt üstü yatmanız sağlanabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık