trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir?

2 yıl önce
749 kez görüntülendi

Boğazların şişmesi ve ağrıması mevsimsel bir hastalık olarak bilinmektedir. Boğaz şişmesine neler iyi gelir? Boğaz şişmesi neden olur nasıl geçer? Bu hastalığa sebep olan, hızlı çoğalan bakterilerdir. Boğazın şişmesini anlamak için, yutkunurken zorlanma hissedersiniz. Buna ek olarak bazen mide bulantısı ve ateş de görülebilir. Bu tür belirtilerde hekime başvurmanız gerekmektedir.

Boğaz şişmesi ve boğaza iyi gelen şeyler

Boğaz şişmesi neden olur?

Bu hastalığın temel nedeni hızla çoğalan bakteriler olduğu için, en erken tedavi şekli penisilin tedavisidir. Yanma ve kızarıklık belirtilerinde ağrıyı en aza indirmek için faydalı bitkilerde kullanılabilir.

boğaz şişmesine ne iyi gelir

Boğaz şişmesine iyi gelen şeyler nelerdir?

Boğaz şişmesinde, ne çok sıcak ne çok soğuk yemekten ve içeceklerden uzak durun. Hem yemeğiniz hem de içecekleriniz ılık olmalıdır. Bu boğazınızı yumuşak kıvamda tutacaktır ve yutkunmanızı kolaylaştıracaktır. Boğaz şişmesinde bir diğer tedavi yöntemi tuzlu suyla gargara yapmaktır. Bir kahve kaşığı tuz ile bir çay bardağı suyu karıştırarak gargara yapılabilir.

Boğaz şişmesine iyi gelen bitkiler nedir diye soracak olursanız. Bitkisel çaylardan biri olan ada çayı, iltihaplanmaya ve boğaz ağrımasına faydalı bir çaydır. Diğer bir bitki çayı olarak bilinen ebegümeci ada çayı, boğaz şişmelerinde ve ses kısılmasında kullanılır.

Boğazı rahatlatmak için ballı sütte içilmektedir. Sıcaklığı çok iyi derecede ayarlanmalıdır. Sıcak seviyorsanız, sıcak şekilde yapıp ılık olana kadar beklemeniz gerekmektedir. Çok sıcak içmek tekrar boğazınızı tahriş edecektir. Bazı hastalarda bu tedavilerin hiç biri işe yaramazdır. Bebeklikten gelen bir boğaz hastalığı var ise kendiliğinden geçmesi beklenir. Hatta bu konuda bazı ölümler gerçekleşmiştir.

Bebeklerde boğaz şişmesi durumu

Boğaz şişmeleri yeni doğanlarda olması gerekenden çok şiştiği için nefes alma durumu engellenmiştir ve ölümler meydana gelmiştir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık