trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Boş Zaman Aktiviteleri

2 yıl önce
5.171 kez görüntülendi

Boş zaman değerlendirme ve aktiviteleri nasıl yapılır? Boş zaman aktiviteleri nelerdir? Boş zamanımızı nasıl değerlendiririz. Öncelikle boş zaman nedir? Boş zaman; insanların iş hayatı dışında kalan ve yemek yemek, uyumak, dinlenmek gibi zaruri ihtiyaçları için ayırdıkları zaman dilimi olarak adlandırılmaktadır. Çoğu insan bu boş zamanlarında ne yapacağını bilemez ya da hali hazırda yaptığı aktivitelerden sıkılabilir.

Boş zamanlarımızı değerlendirmesi ve boş zaman aktiviteleri nelerdir?

Burada dikkat edilmesi gereken husus, boş zamanı bir aktivite ile değerlendirmek gerekir. Yani insana bir uğraş gereklidir.

Öncelikle, maddi sıkıntısı olan insanlar boş zamanlarında da ekstra işler yaparak hem boş zamanlarını değerlendirmiş hem de para kazanmış olur. Akşamları ya da hafta sonları bazı işler yaparak para kazanmak mümkündür. Ekstra işler başlıklı makalelerimizde belirtmiş olduğumuz yapabileceğiniz işlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Klasik yollar ile boş zamanlarınızı değerlendirmeye ve boş zaman aktiviteleri ile devam edebilirsiniz ama bir süre sonra bunlardan da sıkılmanız söz konusu olabilir. Zaten hali hazırda akla gelen kitap okumak, müzik dinlemek gibi aktiviteler aslında boş zaman işi olarak görülmemesi gerekir.

Boş zamanların değerlendirmenin en güzel yolu ise yeni uğraşlarla ilgilenmektir. Kendinize yeni hobiler belirleyerek buna adım atabilirsiniz.

Boş zaman aktiviteleri olarak bunları sıralayabiliriz.

Çeşitli enstrüman kurslarına giderek boş zamanınızı değerlendirmenizi özellikle tavsiye ederiz. Çünkü yeni katılacağınız bu kurslarda hem enstrüman çalmayı öğrenecek hem de yeni insanlar ile tanışma fırsatı bulacaksınız. Aynı şekilde dil kurslarında da boş zaman değerlendirmesi yapılabilir.

Boş zaman etkinlikleri

Boş zamanlarınızda Balık Tutmak:

Bu yeni hobi bulma konusunda balık tutmak da son derece popüler olmuş ve insanların bir kısmı bu yönde eğilim göstermiştir. Konuyla ilgili hiç bilgisi olmayan insanlar tanıdıkları ile bu aktiviteyi yapmaya başlamışlardır. Hatta bazı insanlar bir kaç hafta sadece balık tutanları izlemek yöntemi ile başlamışlardır. Bu işi yapan insanlara göre balık tutmak insanı son derece rahatlatmakta ve zamanın hızlı geçtiği anlatılmaktadır.

Boş zamanlarınızda tiyatro etkinliği:

Son yıllarda insanlar boş zamanlarında tiyatro okullarında çeşitli oyunlarda oyuncu olmakta ve sanatsal bir aktivite ile kendilerini geliştirmektedir. Bu yönde bir ilginiz var ise bu yolu denemenizi tavsiye ederiz.

Boş zamanlarınızda bisiklet sürmek:

Boş zamanlarınızı bisiklet sürerek geçirebileceğiniz gibi çeşitli sporlar yaparak da kendinize yararlı olan bir şey yapmış olursunuz. Tenis, Masa tenisi, golf vb gibi sporlar buna örnektir. Ata binmeyi deneyebilir; koşu yapabilirsiniz.

Boş zamanlarınızda alışveriş yapmak:

Aileniz veya arkadaşlarınız ile alışverişe çıkabilir, çay sohbetleri düzenleyebilirsiniz. Ayrıca akraba ziyaretlerinizi sıklaştırmak adına onlara misafirlige gidebilirsiniz.

Boş zamanlarınızda seyahat etmek:

Şehrin bilmediğiniz yerlerine gidebilir,yeni yerler yeni mekanlar keşfedebilirsiniz.. Ayrıca şehir içi ya da şehir dışında bulunan mesire yerlerinde vakit geçirebilir, denize gidebilirsiniz.

Boş zamanlarınızda fotoğraf çekmek:

Fotoğraf çekmek de boş zaman aktivitesi olarak değerlendirilebilir. Boş zamanlarınızda fotoğraf çekerek zaman geçirebilir ve bu hobinizi de devam ettirebilirsiniz.

Görüldüğü üzere bir çok değişik şekilde boş zamanınızı değerlendirebilir, aktiviteler yapmanız mümkündür. Burada önemli olan kendinize yararı olan aktiviteleri yapmak, yeni uğraşlar edinmektir. Bu konuda ilerleyen yazılarımızda sizlere yeni yöntemleri gözlemleyip aktarmaya devam edeceğiz.

Boş zamanlarınızı en güzel şekilde geçirmenizi dileriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Ali Tan dedi ki:

  Boş zamanlarımı kitap okuyarak geçirmeyi tercih ederim. Fakat burada boş zamanda yapılacak çok güzel etkinliklerden bahsedilmiş.

  1. Yaz Para Kazan dedi ki:

   Teşekkür ederiz ilginizden dolayı.

 2. Nuray dedi ki:

  Çok güzel bir yazı. Boş zamanda yapılabilecek en güzel etkinliklerden biri de sevdiklerimizle sohbet muhabbet etmek.

  1. Yaz Para Kazan dedi ki:

   Çok teşekkürler ederiz

 3. Değişik adam dedi ki:

  Boş zaman etkinlikleri olarak hepsi bir araya alınmış güzel bir yazı.

 4. İlgin dedi ki:

  boş zamanlarınızda satranç oynayın. Hem çok güzel hemde keyif verici bir etkinlik. Ben öyle yapıyorum. Boş boş durmaktansa sportif veya beyinsel faaliyetlerde bulunmak güzel olur herkes için.

  1. admin dedi ki:

   satranç oynamak güzel bir etkinliktir. İlginizden dolayı teşekkürler.

 5. Buket Sayın dedi ki:

  Site yönetimini tebrik ederim. Gerçekten çok güzel hazırlanmış bir yazı.

 6. Gizemli dedi ki:

  Çok hoş bir site . Boş zamanlarımızda bir de kitap okuyabiliriz . Çizim yapabiliriz . Evdeki eski eşyalarımızı değerlendirebiliriz . 🙂

 7. jumanji dedi ki:

  Boş zamanlarda bir şeyler yapınca dolu vakit oluyor.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık