Bosch Beyaz Eşya Bayiliği Başvurusu ve Şartları

1 yıl önce
1.544 kez görüntülendi

Beyaz eşya bayilikleri arasında en çok tercih edilen Bosch firmasını sizler için değerlendirdik. Bosch’dan bayilik nasıl alınır, nelere dikkat etmek gerekir, Bosch bayilik için başvuru şartları nelerdir, bayilik başvurusu nasıl yapılır? İşte hepsi için yazparakazan.com ekibi olarak bu yazımızla karşınızdayız. Öncelikle, beyaz eşya ve elektrikli aletler sektörünün önde gelen firmalarından olan Bosch firmasının tarihsel gelişimine hep birlikte bir göz atalım.

Bosch Bayiliği Almak İstiyorum

Bosch Firma Bilgisi ve Tarihçesi: 1886 yılında Robert Bosch tarafından kurulan şirket aslında otomotiv sektöründe bir elektrik üreticidir. Benzinli araçların motorları için ateşleme cihazı üretimi ile ortaya çıkan Bosch firması bu alanda çok fazla yeniliğe imza atmayı da başarmıştır. 1932 yılından itibaren ise bu alana ilave olarak artık elektrikli ürünler üretmeye başlamıştır. 1932 yılında elektrikli ısıtma sistemlerine yönelen firma 1933 yılında ise dönemin şartlarına uygun ilk buzdolabı üretimini gerçekleştirmiştir. Bu alanda çalışmalarına uzunca bir süre devam eden Bosch firması özellikle 1995 yılından itibaren beyaz eşya sektörüne ağırlığını koymuştur.

Oldukça köklü bir yapıya sahip olan firma dünya genelinde birçok noktada tüketicisi ile buluşmaktadır. Türkiye’deki faaliyetlerini 100 yılı aşkındır gösteren Bosch ilk olarak 1910 yılında Türkiye’de temsilcilik kurmuştur. 1948 yılı itibariyle ülkemizdeki faaliyetleri Bosch Türkiye olarak değişen firmanın Türkiye’deki ismi Ahmet Veli Mengen olmuştur. 1972 yılında Türkiye’de ilk fabrikasını açan Bosch firması hem otomotiv alanındaki elektrik üretimi ile hem de beyaz eşya ve elektrikli aletler alanındaki üretimleri ile ülkemizde en çok tercih edilen firmalar arasına girmeyi başarmıştır. Hem üetim hacmi, hem modelleri, hem kalitesi, hem fiyatları hem de teknik servis imkanları ile göz dolduran bir marka olmayı başarmıştır.

Bosch Beyaz Eşya Bayiliği Şartları

Bosch Bayilik almak mı istiyorsunuz?

Bosch bayilik almak isteyenler için bir çok fazla alanda bayilik fırsatı tanıyan firma, beyaz eşya sektöründeki bayiliklerini bölge distribütörleri aracılığı ile vermektedir. Bayilik şartları ise şu şekildedir:

 • Bosch bayiliği için teminat göstermek gerekir.
 • Yeterli sermaye gücü gerekir.
 • İş tecrübesi ve sektör bilgisi gerekir
 • Bayilikler ihtiyaç duyulan lokasyona yönelik verilir.
 • Bosch bayileri faaliyet gösterdikleri bölgenin distribütörlerine bağlı olarak çalışır.
 • En uygun lokasyon, yüksek alışveriş gücü ve insan yoğunluğu olan yerlerdir.
 • Bosch şubeleri mümkün olduğunca geniş ve ferah mekanlar olması gerekir.
 • Bosch bayileri müşteri odaklı olmak zorundadırlar.
 • Şubelerde Bosch harici bir marka satışı satmak kesinlikle yasaktır.

Neden Bosch Bayilik Almalıyım? Avantajları Var Mıdır?

Bosch bayilik almak, karlı bir yatırımdır. En büyük avantajı budur. Çünkü özellikle beyaz eşya sektörü her geçen gün yenilenen ve gelişen yapısıyla karşımıza çıkar. Bosch firması da bu alanda oldukça iyidir. Yeniliklerin öncüsüdür. Bosch bayilik alarak elde edilecek diğer avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir.

 • Bosch ürün çeşitliliği olan bir firmadır.
 • Bosch ürünleri oldukça kalitelidir. Müşteriler memnundur
 • Bosch müşterisi, markayı iyi bilir. Bayiler sıkıntı çekmez
 • Bosch fazla modeli ile, tüketicilere seçenekler sunar.
 • Bosch firmasının tedarik süreci kısadır.
 • Bosch bayilerine her türlü desteği verir.

Bosch Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bosch bayilik başvurusu için şahsi müracatlar Bosch bölge distribütörlerine yapılır. Bayilik ihtiyacına göre başvurular değerlendirilir. Bosch bölge distribütörlerine aşağıdaki firma irtibat  bilgilerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bosch Firma İrtibat Bilgileri

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Adres: Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark A Blok 34854 Maltepe İstanbul

Telefon: 0 (216) 388 24 00

Web: www.bosch.com.tr

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık