trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar

2 yıl önce
529 kez görüntülendi

Üniversite okumak her geçen yıl zorlaşmaktadır. Bu sebepten dolayı burs veren kurumları ve kuruluşları araştırıyorsunuz. Ekonomik olan durumu olmayan bireylerin bu konuda elleri kolları bağlanmaktadır. Devlet tarafından verilen burslar sayesinde öğrenciler, bir nebze de olsa eğitim hayatını devam ettirebilmektedir.

KYK Burs Başvurusu ne zaman yapılır?

Üniversite kaydınını yaptırdıktan bir süre sonra, KYK tarafından burs başvuruları başlatılmaktadır. Burs verilecek öğrenciler, öncelikli olanlardan seçilmeye başlamaktadır. Bu öncelikli durumlar, gazi yakını, babası olmaması, aile gelir durumunun kötü olduğunu yazılı belge ile ispat etmesi gibi durumlardır.

Devlet bursları nelerdir? Devlet hangi bursları vermektedir?

Devlet iki adet burs vermektedir. Birisi geri ödemeli verilen burs. Diğer verilen burs ise koşulsuz, şartsız olarak ödenen paradır.

Geri ödemeli burs, devletin size her ay ödediği paranın mezun olduktan sonra size verdiği iki senelik zaman diliminde ödemeniz gereken paradır. Bu konuda devletin sağladığı kolaylık, sunduğu taksit olarak ödeme sistemidir. Geri ödemeli bursun hiç bir önceliği yoktur. Herkes geri ödemeli bursu alabilir.

Öğrenim kredisi hakkında da bu bilgileri aktarabiliriz. Öğrenim kredisine herkes başvurabilir fakat herkes alamamaktadır. Devletin belirlediği kişiler özelliklerine ve durumlarına göre seçilmektedir.

Burs sonuçlarını nereden öğrenebilirim? Burs sorgulamasını nasıl yapabilirim?

Burs sonuçlarınızı KYK sitesinden öğrenebilirsiniz. Burs sonuçları açıklandığında burs almaya hak kazandıysanız, noterde yapılacak bazı işlemler olacaktır. Bu işlemlerin detayı burs sonuçlarında bilgi olarak verilecektir.

Burs ne zaman hesabıma yatar?

Burs ödemeleri Ocak ayında başlamaktadır. Yani okullar başladıktan 3-4 ay sonra alabileceksiniz. Bu 3-4 aylık geç ödemeyi, devlet yaz tatilinde kullanmanız için, haziran, temmuz, ağustos aylarında almanızı sağlamaktadır. Bu düşünceyle burs ödemeleri 3-4 ay geç başlamaktadır. Burs ödemeleri, KYK nın sizin adınıza Ziraat Bankası’ndan çıkaracağı hesap kartına yatırılacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık