Çocuk ve Sevgisi

2 yıl önce
625 kez görüntülendi

Yeni evli çiftlerin her zaman hayallerini süsleyen bir şeydir çocuk. Kimse ilk başta ne kadar değerli olduğunu yada onlar için neler ifade edeceğini bilme şansı kesinlikle yoktur. Hayat kimin üzerine neyin üzerine kurulduğunu o zaman çok daha iyi anlarlar. İlk evlendiğinde ben onu yapmam ben bunu yapmam ben oraya gitmem gibi söylemler çok olur lakin çocuk olunca  çok şey değişir.

Çocuk Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Aslında çocuk bir ailenin bir evin her şeydir. Hayat her zaman onun üzerine kurulur. Bilinmelidir ki çocuk bir Her zaman eve huzur ve mutluluk getirir, hiçbir zaman gürültü ve engel oluşturmaz. Çocuk olmadan şuraya gidiyordum çocuk olmadan böyle yapıyordu şöyle geziyorduk gibi söylemler sadece laftır. Bilinmelidir ki asıl olan çocuğun aileye kattıklarıdır ve ailenin ne kadar sevdiğidir.

Bir annenin çocuğu için hissettiği şeyleri kelimelere dökmek inanın imkansızdır. Bir babanın ise hissettiklerini belki bir nebze anlatabiliriz. Aslında ikisininde dereceleri aynıdır fakat bir anne çocuğu ile yaşamaya babasından dokuz ay önce başlar. Birinin bir parçası diğerinin bir parçasıdır. Sadece diğeri fırçası ile yaşamaya biraz erken başlamıştır aslında olan sadece budur. İnsanlar çocuk yapmaktan çocuktan korkulur vardır.

Çocuk Ne Anlam İfade Eder

Bir çocuğun bir aileye yada anne babaya kattıklarını gördükten sonra herkes söylenen kötü söylemlerin ne kadar boş olduğunu anlar. Bunu şöyle ifade edebiliriz anne çay baba şekeri ise çocukta çayın kaşığıdır ve anneyi babayı birbirine ekler. Yok ben huzur arıyorum yok ben sessizliğini seviyorum yok ben başıma buyruk biriyim ben ayakbağı olmasını istemiyorum gibi söylemler inanın asansöre binmek istemiyorum kilo alıyorum gibi bir şeydir bence. Söyler ama söylediğinin kendi de inanmaz.

Bu yüzden hiç kimseyi hatta kendinizi bile dinlemeyin çocuk evinizin nuru mutluluğu huzuru ve başımızın tacı olacaktır. İkinci çocuk doğduğunda ben ilkini nasıl bakmışım onu nasıl büyütmüşüm çocuğun daha altını bile değiştiremiyorum bunun huyu diğerini hiç benzemiyor gibi söylemler başlar. Bir şeyleri yapmak bir şeyleri var etmek oluşturmak gerçekten zordur ama vatana ve millete bir çocuk yetiştirmek hepsinden zordur ve verilecektir dilden daha büyük bir ödüldür. Bu dünyada sizi ve adımızı devam ettirecek yegane isimdir. Huzur ve mutluluğu sessizlikte arayanlar genelde kendilerini psikologlar da bulurlar. Ama huzurlu mutlu Çocuklu arayanlar kendilerine her zaman mutlu bir yuva da bulurlar.

Tercih sizin ister psikolog ister mutlu bir yuva ikisinin oluşturmak sizin elinizde. Nice Çocuklu huzurlu ve mutlu günler geçirmeniz dileğiyle sağlıcakla kalın….

Çocuk ve Sevgisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık