Daha Çok Para Kazanmak

2 yıl önce
821 kez görüntülendi

Paraya herkes ihtiyaç duymaktadır. Peki daha fazla nasıl para kazanabilirim diyorsanız bu konumuzu okuyabilirsiniz. Para, günümüzün en önemli yaşam aracı olarak kabul edilmektedir. Çünkü bir insanın zaruri ihtiyaçlarını bile karşılayabilmesi için para gereklidir. Yemek, barınmak gibi temel ihtiyaçlar buna örnektir. Para ise yasal olmayan yolları göz ardı edersek, çalışılarak kazanılır. Para kazanmak amaç olsa da para aslında bir araç olarak kabul edilir.

Para kazanmak; insanların çok farklı iş kollarında çalışarak elde etmesi olarak görülse de; bir eşyasını satarak da para kazanması mümkündür. Ancak bu eşyayı almak için de para harcamak anlamı taşımaktadır. Yani ne olursa olsun; para kazanmak ve bu parayı harcamak söz konusu olmaktadır.

Para kazanmak güzel bir şey; ama harcanarak o kazanılan paranın bitmesi ise çok üzücü olarak görülmekte; insanlar harcamayı kesmek yerine daha çok kazanma eğilimine gitmektedir. Zaten başlı başına harcamayı tamamen kesmek asla mümkün değildir. Çünkü insanın zaruri ihtiyaçları buna izin vermez. Ama sadece bu zaruri ihtiyaçlar değil; günümüzde bir çok harcama eğilimi vazgeçilmez bir değer kazanmıştır. Çünkü insanların öncelikleri genişlemiştir.

Daha çok para kazanmak için neler yapılmalıdır?

İlk olarak şunu belirtelim; çok kazanmaktan ziyade az harcamak çok daha akılcıdır. Bu en azından daha çok kazanana kadar oldukça işe yarar..Tüketim maddelerinin gereksiz yere tüketimi ortadan kaldırılmalı; bu bilinçle yaşanmalıdır. Çok tüketerek çok kazanmak da pek mümkün değildir. Çünkü ne kadar çok kazanılırsa; o kadar çok harcama eğilimi görülür..

Mevcut çalışılan işle ilgili kendimizi geliştirip; mevcut iş yerimizde terfi edilmeye aday olmamız durumunda kazancımızda; az çok artış sağlayabilir. Bu kendi iş yerimizde olmuyor ise başka iş yerlerinde şansımızı deneyebiliriz.. Ama önemli olan, kendi mesleğimizde daha çok bilgi sahibi olmamız yani bu işte profesyonelleşmemiz gerekmektedir.

Ek işler yaparak para kazanmak

Ek işler yaparak daha çok para kazanmak da sıkça yapılan bir yöntemdir. Bununla ilgili olarak bir çok yazımızda belirttiğimiz noktalara dikkat etmenizi tavsiye ederiz..

Daha çok para kazanmak için bir şeyler alıp satma işini deneyebiliriz. Bu da ek iş olarak görülebilir ama bu ek işten ziyade başlı başına bir iştir. Oto alım satımı buna çok iyi bir örnek teşkil eder.

Daha çok kazanmanın bir diğer yolu ise; çok iyi bilinen bir şey hakkında bilgi paylaşımı yapılarak gerçekleşebilir. Özel ders vermek de bunun içinde sayılabilir. Ancak ondan ziyade; bazı forum sitelerinde bilgi satmak bile mümkündür.. Ama bu çok iyi bilinen ve farklı şeyler üzerine olması tavsiye edilir..

Yatırım yaparak da daha fazla para kazanmak mümkündür. Örneğin bugün alınan bir çeyrek altın size yarın para kazandırmaya başlayabilir.. Yabancı paralar; başta dolar ve euro, yatırım araçları olarak kabul edilir.. Ayrıca borsa sayesinde de para kazanmak günümüzde yaygındır..

Küçük bir iş yerine sermaye ortağı olarak da para kazanmak mümkündür. Bir tanıdığınıza para vererek; onun bir işletme açmasını sağlayarak hem onu bir işyeri sahibi yapmış olursunuz hem de kazanca ortak olursunuz. Eğer bir miktar paranız var ise denemenizi tavsiye ederiz, iki üç sene içersinde iki katı para kazanmanız son derece mümkündür..

Eğer daha yüksek meblağda paranız var ise; yatırım amaçlı olarak konut alıp kiraya verebilirsiniz. Bu uzun vadede para kazandıran garanti bir yöntemdir. Hatta alınan evin değer kazanması ile satabilir; daha kısa vadede daha yüksek kar etmek de mümkündür. Konuttan ziyade bir iş yeri alıp kiraya vermek daha yüksek kar etmenizi sağlar.

Öğrenciye oda kiralayarak para kazanabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız bir oda var ise kiralayarak para kazanabilirsiniz. Öğrenciler tarafından rağbet görmekte ve neredeyse bir ev kirasının yarısı gibi yüksek bir oranda bir odanın kiralanması mümkün olmaktadır.

Araba kiralayarak para kazanmak. Bunun dışında, arabanız varsa onu da kiralayabilir; yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile para kazanmak günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır..

2.el eşyanızı veya kullanmadığınız eşyalarınızı satıp para kazanabilir, kazandığınız para ile ufak da olsa yatırım yöntemlerine yönelebilirsiniz. Bu şekilde yatırım yaparak; daha fazla kazanmak da son derece akılcıdır.

Birçok değişik yöntem ile daha çok para kazanmak mümkündür ama unutulmaması gereken ilk şey; daha az tüketmek yani daha az harcamaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık