Dekorasyon Fikirleri: Banyo Dekorasyonu

1 yıl önce
965 kez görüntülendi

Genellikle banyo dekorasyonu için şık tasarımlar ve eşyalar düşünülmese de evinizin genel dekorasyonunu tamamlaması için banyoyu da uygun eşyalarla yeniden tasarlamalısınız ve banyo dekorasyonunu gereksiz görmemelisiniz.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Tıpkı mutfak dekorasyonu gibi tesisatı düzgün bir şekilde yapılandırılmış bir banyonun dekorasyonu için önce karar vereceğiniz şey renktir. Banyolarda genellikle seramikler kullanılır. Seçtiğiniz renk ve desenler banyonuzun genel konseptini oluşturacağından oldukça önemlidir. Renk seçimi tamamen sizin zevkinize kalmıştır ancak her dekorasyonda olduğu gibi küçük alanlar için ferah görünmesi açısından açık renkler kullanmanızı öneririz.

Eğer geniş bir banyoya sahipseniz çok avantajlısınız demektir. Yeterli alan bulunduğundan yerleştirmelerinizi istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle klozeti kapıdan uzak ve kenar bir yere yerleştirmenizi öneririz. Lavabo ve küvet de böylelikle banyonuzun merkezinde yer alabilir.

Banyo Dekorasyonunda Aydınlatma Nasıl Olmalı?

banyo dekorasyonu

Banyo da aydınlatma ve ışıklandırması da önemlidir. Sabit bir ışıkla berber lavabonun yakınında mümkünse hareket ettirebileceğiniz böylelikle ışığın yönünü değiştirebileceğiniz bir ışık oldukça kullanışlı olacaktır. Ayrıca banyoda yumuşak rahat bir ışık kullanılmalıdır.

Banyo dekorasyonunda alışılagelmiş fikirlerin dışına çıkmak istiyorsanız abajurlara kokulu mumlara yer verebilirsiniz. Ayrıca geniş banyolarda şifonyerler ve dekoratif vazolar da oldukça alışılmamış bir ambiyans oluşturacaktır. Tüm bunlar cesur tercihler gerektirse de farklı bir banyoya sahip olmak zaman içinde sizin de hoşunuza gidecektir.

Küçük banyo dekorasyonu

Eğer banyonuz küçükse açık renklerin yan ısıra alandan kazanmak için banyo dolapları yerine duvarlara monte edeceğiniz ve seçtiğiniz seramik renkleriyle uyumlu raflar uygun olacaktır. Ayrıca modern değil de eski nostaljik bir banyo görünümü elde etmek istiyorsanız seramik yerine mermer kullanarak banyonuza hamam esintileri de verebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz ev dekorasyonu fikirleri üzerine olan yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık