Dekorasyon Fikirleri: Genç Odası Dekorasyonu

1 yıl önce
1.068 kez görüntülendi

Genç odası dekorasyonu evin tüm bölümlerine göre dekore etmesi en zor olan alandır. Çünkü dekorasyonun nasıl olacağı büyük ölçüde genç tarafından belirlenir. Kullanılacak eşyaların seçimi ve bütçe konusu da ebeveynler ile genç yani odanın sahibi arasında gerçekleşecek işbirliği sayesinde oluşturulur. Bu aşamada her kafadan bir ses çıkacaktır ancak sabırlı olmalısınız. Önemli olan ortak kararlar ışığında hareket edip odayı genç kızın ya da oğlanın beğeneceği ve kullanabileceği şekilde tasarlamaktır.

Genç odası dekorasyonu nasıl olmalı

Eğer oda kardeşlere ait olacaksa genç odası dekorasyonu yapmak biraz daha zor olacaktır. Hele ki bir odayı iki kız kardeş paylaşacaksa… Bu durumda her ikisi içinde aralarında fazla fark bulunmayan eşyalar seçilmelidir. Eğer kardeşler farklı eşyalara karar verdilerse ve ileride problem çıkarmayacaklarını temin edebiliyorlarsa farklı mobilyalar kullanılabilir. Genç kızlar giyim kuşam ve aksesuar konusunda bu dönemde paylaşmayı pek sevmediklerinden gardıroplar kesinlikle ayrı olmalıdır. Eğer aralarındaki yaş farkı büyükse çalışma alanları da ayrılmalıdır. Böylelikle biri ders çalışırken diğerine oyun oynayacak ya da farklı işlerle meşgul olacak alan doğmuş olacaktır.

Genç odası dekorasyon fikirleri

genç odası dekorasyon fikirleri

İki erkek kardeş için bir gardırobun iki farklı bölümü de kullanılabilir. Çünkü ergenlik çağında erkek çocukları giyim konusunda kızlar kadar problem çıkarmayacaktır. Onlar için önemli olan kendi ilgi alanlarına göre düzenlenmiş, zaman geçirecekleri farklı alanlardır.

Eğer bir erkek ve kız kardeş aynı odayı paylaşacaksa öncelikle odaların ayrılıp ayrılamayacağı bir kez daha düşünülmelidir çünkü bu dönemde her ikisinin de ilgi ve ihtiyaçları birbirinden çok farklı olacaktır. Odaları ayırmak mümkün değilse odayı mümkün olduğunca iki kardeş arasında eşit paylaştırmak uygun olacaktır. Kardeşlerin alanları kendilerine ait olduğundan çıkabilecek küçük çatışmaların da önüne geçilmiş olur böylelikle.

Renk seçimi:

Genç odası dekorasyonu için renk seçimi ebeveynlerin değil gençlerin beğenileri ve istekleri dikkate alınarak gerçekleştirilmelidir. Bu aşamada ebeveynlere düşen görev bazı renklerin okul başarısı ya da ruh hali konusunda olumlu etkileri araştırıp çocuklarına bildirmektir. Ancak çocuk anne ya da babasının seçtiği renge yanaşmıyorsa baskı yapılmamalıdır.

Dekorasyon Fikirleri: Genç Odası Dekorasyonu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık