trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Dekorasyon: Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

1 yıl önce
1.274 kez görüntülendi

Dekorasyon fikirleri yazımızda oturma odası dekorasyonunu ele alalım. Bir oturma odasının dekorasyonu nasıl olmalı? Oturma odası dekorasyon fikirleri nelerdir? Hep beraber bir bakalım.

Evimiz içerisinde bize ait olduğunu tamamen hissederek yaşadığımız, misafirler üzerine değil de ev halkının kullanımı üzere oluşturulmuş bir alandır, oturma odası. Oturma odanızı dekore etmek için fikir arayışı içindeyseniz yazımıza göz atmalısınız.

Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri

Oturma Odasının dekorasyonu evin diğer alanlarından farklı olarak daha renkli ve daha cıvıl cıvıl, müze gibi değil de, içinde yaşandığı belli olan bir şekilde dekore edilmesinden yanayız. Tercih edebileceğiniz trend renkler pastel tonlardan yana olabilir. Bu renklerle beyaz veya yine renkli aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Odanızda yoğun bir eşya kalabalığı oluşturmaktan kaçınınız. Özellikle L tipi koltuklarla döşenen bir oturma odası, zarif aksesuarlar ve ferah renklerle dekore edilince, gerçekten de içinizi açacaktır.

dekorasyon-fikirleri-oturma-odasiPerde ve halı seçiminizde de koltuklarınız ile kontrast yaratacak renkler tercih etmelisiniz. Koltuklarınız desenli ile halı ve perdeniz desensiz olmalıdır. Tamamen sade bir görünüm için hepsini desen ve motiflerden uzak tutabilirsiniz. Açık renk bir koltuk takımını patlatacak bir halı ve perde seçimi yerinde bir karar olacaktır.
Oturma Odasında aydınlatmalarda oldukça önemlidir. Bir film izlerken bazen kısık bir ışığa ihtiyaç duyabiliriz ya da sürekli loş ışıkta oturmak isteyebiliriz. Bu durumda, alternatiflere açık olan spot ışıkları kısabilir ya da açabiliriz ve istediğimiz aydınlığı sağlayabiliriz. Spot ışıklar kullanamıyorsanız, bir abajur oturma odanız için ideal olabilir. Karanlıkta oturmak istediğinizde abajurun aydınlatması yeterli olacaktır.

Oturma odası size istediğiniz konforu sağlayabilmelidir. Bu nedenle tamamen kendi zevkinize ve rahatınıza göre döşemelisiniz.

Dekorasyon fikirleri arasında ilginizi çekebilecek diğer yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Dekorasyon: Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık