trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Dijital Pazarlama ve İş Dünyası

2 yıl önce
542 kez görüntülendi

İş dünyasında ne gibi gelişmeler mevcuttur. Pek çoğumuz iş dünyasını takip ederek ileriye dönük yatırımlar ve kararlar alırız. Bu yazımızda da iş dünyasında olan dijital pazarlama ve e-ticaret konusunu ele alacağız.

DİJİTAL PAZARLAMA VE ONLİNE SATIŞ GELİŞİMİ

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi, artan ürün çokluğu ve ürün-şirket rekabetleri ışığında tüketicilerin üreticilerden talepleri e-ticaret sektörünün hızla gelişmesine neden olmuştur. Hızla artış gösteren şirket rekabeti Hemen hemen her ay birbirinden farklı ve iddialı ürünler üretilmesini sağlamıştır. bu durum biz tüketiciler olarak iyi sayılabilecek bir durumdur.

Günümüz koşullarında artan ürün seçenekleri insanlarda farklılaşma telaşı içine sokmuştur. Tüketicilerin bu denli yoğun talep göstermesi üreticilerinde üretmiş olduğu malı daha az harcamayla daha faza gelir elde edebilme yollarına sevketmiştir. İşte tam bu noktada internet ve Dijital Pazarlama ve Online Satış devreye girmiştir. Günümüzde kullanımı gün geçtikçe hızla artan internet ve sosyal medya firmalarada bir gelir kaynağı haline gelmiştir.

Şirketler de Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama ve online satış sayesinde e-ticaret ve ekonomi alanlarında oldukça hızla gelişmesine yol açmıştır. çok değil geçmiş dönemlere baktığımız taktirde firmalar yeni bir ürün tanıtımı yapmak adına öncellikle radyo ve televizyonlardan yapmaktaydılar. Daha sonra bu tanıtımlar farklı yöntemlerle yapılmaya çalışıldı evlere ziyaret ve telefon üzerinden satış en geniş kapsamlı çalışmalar idi.

İnternet Pazarlamacılığı

Gelelim günümüze firmalar gelişen internet ve teknoloji ağı ile bir ürün tanıtımı yapmak adına sosyal medya televizyon reklamları ve internetten yararlanmaktadırlar. İnternet üzerinde binlerce online satış sitesi görmek mümkün giyim, kozmetik, elektronik gibi ürünler en çok rekabet gören ürünler arasında sadece bir kaçı. Daha az maliyetle işlem yapılabilen online satış sektörü ürün çeşiti ve bolluğuyla hemen hemen her ihtiyacı karşılamakta ve günlük yaşantımızında bir parçası haline gelmiştir. Günümüz şartlarında insanlar herhangi bir bir ürün alabilmek adına şahsen mağazaya gitmektense dijital ortamda bir tık ile ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Artan kullanıcı sayısıda firmalara her alanda farklı yöntemlerle ürün pazarlama seçenekleri arayışına sokmuştur. Bu sayede digital pazarlama ve Online Satış iş dünyasına yeni bir ivme kazandırmıştır. Sektörün hızla gelişmesi firmalara olduğu gibi şahsi olarak kişilere de gelir kaynağı sağlamaktadır.

İkinci el ürün pazarlama, içerik pazarlama, ve benzeri alanlarda gelir kaynağı sağlamıştır. Elbetteki günlük yaşantımızı kolaylaştıran bu sektörü doğru ve bilinçli bir şekilde kullanmak gerekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık