Diş Ağrısı İçin Ne Yapmalı

2 yıl önce
666 kez görüntülendi

Diş ağrısını yalnızca çekenler bilir. Diş ağrısı için neler yapılmalı? Vücut üzerindeki organlardan yaşanabilecek en şiddetli ağrı diş ağrısı ve kulak ağrısıdır. Bilimsel deneylere göre de bu ağrıların en çok acı veren ağrılar olduğu kanıtlanmıştır. Bu konu üzerinde en çok yanılgıya düşülen konuda dişleri fırçalamaktır.

Diş ağrısı nasıl geçer?

Elbette diş fırçalamak diş sağlığı ve diş ağrısı için çok önemlidir fakat diş çürümeleri v.b. durumlar genetikle kalıcı olan durumlardır. Dişlerimizi fırçalamak genetik olarak kalıcı olmuş diş çürümesini durduramaz. Diş ağrısı özellikle geceleri olur. Bunun nedeni ise özelikle uyurken gece ağzımızı kapalı tutup bu sürede mikropların havayla temasının kesilmesidir. Geceleri mikropların daha çok üremesi daha çok diş ağrısı demektir.

Diş ağrısı için neler yapılmalı?

İnsanların düşündüğünün aksine ağrıyan diş bölgesine kesinlikle rakı basmak, ekmek yemek, karanfil çiğnemek gibi basit yöntemlerle geçmez. Tek bir çözümü vardır bir diş hekimine gözükmektir. Çünkü bilindiğinin aksine apse oluşumu önemsiz bir olay değil ölümcül bir olaya bile dönüşebilir ve 2000’li yıllara kadar bu nedenden ölen milyonlarca insan var.

Apse yapan diş için ne yapmalı?

İnsanların yanıldığı bir noktada ağrıyan ve apse yapan dişin hemen çektirilmek istenmesi bile mümkün olamaz. Bu işlemi yapan diş hekimleri de kesinlikle yanlış bir tedavi uygulamaktadır. Böyle bir yanlışta hastayı ölüme dahi sürükleyebilir. Doğru olan tedavi ise öncelikle antibiyotik ve ağrı kesici ilaçları belli bir arayla düzenli olarak kullanıp apsenin inmesini, kurumasını beklemektir. Diş çekimi en son yapılacak işlemdir. Bu yüzden hekimler diş çekimini son çare olarak görürler.

Diş ağrısı önemli

Lütfen diş ağrısını küçümsemeyelim ve acilen bir diş hekimine gözükelim çünkü anlık olarak geçti gibi gözüken diş ağrısı daha sonraları daha ağır sıkıntılara sebebiyet verebilir. Bilinçli olalım bilinçli davranalım.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık