trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

2 yıl önce
8.632 kez görüntülendi

Diş ağrısında duramıyor musunuz? Diş ağrısına ne iyi gelir diye araştırıyorsunuz. Peki Diş ağrısı nasıl geçer. Şuan dişiniz çok ağrıyor ve harıl harıl internette geçirme yollarını arıyorsunuz. Diş ağrısını geçirme yolları ile ilgili faydalı bilgileri aktaracağım.

Diş ağrısındaki bu yazımız sadece bilgi amaçlıdır. Diş ağrısına karşı yazdıklarımız sizi geçici olarak rahatlatmış olacağından muhakkak bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrınıza ne iyi gelir?

İlk olarak deneyebileceğiniz durum diş çürüğünüz varsa bu ağrıya neden oluyorsa çürük kısmına 1 -2 adet karanfil koyarak beklete bilirsiniz. Karanfilin uyuşturucu etkisi vardır unutmayın

İkinci olarak diş ağrınıza sıcak bir su yöntemi uygulayabilirsiniz. 70 – 80 derece sıcaklık arası bir suya 10 ile 12 tane karanfili atıp bekletmek karanfil çay rengine gelene kadar bekletin sonra 2- 3 dakika gargara yapınız.

Üçüncü olarak ağrıyan dişinizin arasına sarımsak ezip koyabilirsiniz. Şahsen ben yapamadım daha doğrusu cesaret edemedim. Siz deneyebilirsiniz.

Dördüncü olarak bir kürdanın ucunu kolonyaya batırıp dişin çürüğüne temas etmektir. Bu kolonya tütün olur, zeytin yağı olur, limon olur.

Beşinci olarak bir ağrı kesici ilaçlarından ağrıyan dişin üzerine koyup bekletin. Bu ağrı kesici haplarını piyasada veya evinizde rahatça bulabilirsiniz. Marka veremediğimiz için genellikle herkesin kullandığı ağrı kesiciler bu işi görecektir.

Altıncı olarak bir su bardağını su doldurup suya 2 kaşık tuz atıp 1 -2 dakika gargara yapmak diş ağrınıza iyi gelecektir. Bu yöntem sizi 30-40 dk rahatlatacaktır.

Yedinci olarak yarım bardak suya yarım bardak sirke karıştırın ve 3 – 5 dakika gargara yapmanız yararınıza olacaktır. Bu yöntem çok iyi fakat mideniz bulanabilir oruçlu iken denemeyiniz.

Sekizinci olarak diş ağrısına tavsiyem. Bir su bardağının %25’ine sirke, %10’una tuz koyarak ve üzerine su ekleyerek karıştırın. Gargara yapınız. Bu yöntem sizi uyutana kadar ağrısını keser ama dikkat edin bunda da sirke olduğu için mideniz bulanabilir.

Kesinlikle dişlerinizi fırçalamayı unutmayınız. Fırçalamakta diş ağrısını bir nebze de olsa azaltır. Yukarıda verdiğim yöntemlerle diş ağrınızı biraz azaltabildi isek ne mutlu. Doktora görünmeyi ihmal etmeyiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Eyüp Gergin dedi ki:

    Atar damar noktalarına soğuk uygulayın. Özellikle baş parmak ile işaret parmağı arasında V şeklinde olan yere ve kulak memesinin arka kısmını soğuk bir şey ile ferahlatin .. İşe yarar..

    e.ensari@eyupgergin

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık