trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

2 yıl önce
2.595 kez görüntülendi

Diş ağrı kötü bir durumdur. Peki diş ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer mi diyorsunuz. İnsanlar arasında bilinen en çok acı çektiren, kıvrandıran ağrılardan biri diş ağrısıdır. Özellikle gece uyku arasında başlar ve bütün gününüzü zehir ederler. Bir çok diş ağrısı da nedendir bilinmez geceleri başlar. Çürük diş ağrıları insanın ömründen ömür götürür.

Diş ağrısına nasıl geçer? Ne İyi gelir?

Diş ağrısını geçirmenin bazı yolları vardır. Bunlardan bir kaç tanesine değinmek isterim fakat öncelikle diş ağrıları ileri düzeyde ise mutlaka bir diş hekimine danışılması ve onun verdiği ilaçlarla tedavi başlanması gerekir .Şimdi biraz doğal ağrı kesen ev tedavilerine göz atalım.

Evde diş ağrısına ne iyi gelir?

Öncelikle işe dişleri fırçalamakla başlamak gerekir. Böylelikle hem ağzınız ferahlayacak hemde ağrıyan dişteki bakterileri uzaklaştırmış olacaksınız. Daha sonra sarımsak yöntemi vardır, bir diş sarımsağı ağrıyan dişin üstüne koyup bekleterek dişi yine bakterilerden kurtarabiliriz. Yarım bardak sirke ve suyla hazırlayabileceğiniz gargara da aynı işlemi görecektir. O anlık diş ağrısını geçirmek için buzla tedavide yapılır fakat bunları hepsi ağrıyı bir süreliğine geçiren yöntemlerdir.

Diş ağrısı için hekime başvurun.

Başta da söylediğimiz gibi en doğru yol bir hekime başvurmaktır. Kesin çözümü ancak bu şekilde alabiliriz yoksa rutin olarak devam eden diş ağrılarımız olur.

Yirmilik dişleriniz çıkıyorsa dikkat ediniz.

Özellikle yirmilik dişiniz çıkıyor veya damaklarda ağrınız oluyor ise mutlaka doktora başvurmak gerekir. Aksi taktirde damak yarılmaları yada alttan gelen dişin yamuk çıkarak üstteki dişe zarar vermesi gibi kötü olasılıklarla karşılaşabilirsiniz.

Özellikle azı dişlerin çıkması tam bir kabus dönemi yaratıyor ve bu yüzden en sağlıklı yol doktorunuzla beraber hareket etmek ve en önemlisi bütün diş ağrısı çekmemek ve daha sağlıklı dişler için dişlerimizi fırçalamayı unutmayalım.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Nilgün dedi ki:

  Çok fena diş ağrım var. Burada ki yöntemleri deneyeceğim. Umarım işe yarar.

 2. emre dedi ki:

  bir çok siteye girdim ama hep aynı yazılar. Bu siteyi çok beğendim. Gerçekten hiç okumadığım tamamen özgün bilgiler bulunmakta. Site sahiplerine teşekkür ederim.

 3. Gamze durmuş dedi ki:

  Diş ağrısı için sarımsak olayını yeni okudum. Deneyeceğim.

 4. berk aydın dedi ki:

  diş ağrısı çekiyordum. İnternette bulunan tüm yazıları okudum biraz diş hekiminden korkutuğum için erteledim biraz. diş ağrısı çekenlere tavsiye vereyim. internette bulduğunuz tüm çözümler geçicidir. bir süre ağrıyı azaltır sonrası bi bakarsınız tekrar ağrımaya başlar. fakat tüm yazılarda geçtiğini ima etmektedir hayır kardeşim geçmiyor bu yazı da üstüne basa basa diş hekimi deniyor. kesinlikle diş ağrısı çekiyorsanız bir hekime en erken zamanda görünün yoksa küçük birşey yüzünden çok daha ağrı çekersiniz. Bu siteyi o yüzden seviyorum gerçekci bilgiler veriyorlar. ağrı çekiyor ve ne iyi gelir diyorsanız bu siteye bakmalısınız. teşekkürler.

 5. buket dedi ki:

  Uzman bir doktara görünmekte her zaman yarar vardır. Dişlerinizi kaybettiğinizde üzülmeyin sonra.

 6. Terim dedi ki:

  diş ağrısına rakı basın iyi gelir derler ama 🙂 siz gene de beni dinlemeyip doktora görünün daha iyi.

 7. Elif dedi ki:

  Diş ağrısı çekenler için çok güzel bilgilerin bulunduğu bir site.. Takip edin pişman olmazsınız.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık