Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Sağlıklı Dişler

2 yıl önce
566 kez görüntülendi

Dişlerinizi beyazlatmak mı istiyorsunuz? Peki sağlıklı dişlere nasıl sahip olabilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Gülümsediğiniz de güzel ve sağlıklı görünen bembeyaz dişleri kim istemez ki. Gülümsemenizi saklamak yerine neden onların daha sağlıklı olması için çabalamıyorsunuz? Evet sadece 60 saniyenizi alacak bu yöntemler ile artık daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabileceksiniz. Gülümsemenizi saklamak yerine bırakın tüm dünya güzelliğinizi görsün.

EVDE ve DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Evde diş beyazlatma nasıl olur?

Evdeyken bile rahatça uygulayabileceğiniz bu birkaç pratik yöntem ile daha beyaz dişler sizi bekliyor. Günümüz de artık hemen hemen herkes tarafından bilinen doğal diş beyazlatıcılar her yerde. Karbonat ve sofra tuzu. Bu iki madde tahmin edebileceğinizden daha çok yarar sağlar. Diş beyazlatma etkileri oldukça yüksektir. Karbonat, en doğal diş beyazlatma maddesidir. Diş beyazlatma etkisinin yanı sıra ağızdaki zararlı mikroorganizmaları öldürür ve diş taşlarını temizler. Sofra tuzu ise karbonat kadar güçlü etkisi olmasa da buda bilinen doğal çözümlerden bir tanesidir. Hem diş beyazlatma etkisi hemde ağızda bulunan zararlı bakterileri öldürerek doğal bir çözüm sunar.

Doğal diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Evet bu kadar açıklamadan sonra gelelim yapılabilecek diğer yöntemlere. Bu doğal yöntemleri evde rahatça uygulayabilirsiniz.

  • Ada çayı: Öncelikle dişlerinizi fırçalayıp ağzınızı iyice çalkalayın. Ardından birer çay kaşığı çay kaşığı karbonat, ada çayı ve tarçını iyice karıştırın. Hazırladığınız karışım ile daha önceden fırçaladığınız dişlerinizi tekrar fırçalayın. Bu işlemi her gece tekrarlayın ve 1 hafta içinde dişlerinizdeki beyazladığını görün.
  • Çilek: Yine öncelikle dişlerimizi temizledikten sonra hazırlayacağımız çilek püresini haftada bir kez dişlerimize sürerek beyazlatabiliriz. Büyük ve olgun bir çileği püre haline getirerek dişlerimize sürmemiz yeterlidir. Böylece dişleriniz daha fazla beyazlayacaktır.
  • Karbonat: Yukarıda da bahsettiğim gibi en çok bilinen doğal beyazlatma yöntemidir. 1 çay kaşığı karbonat ve zeytin yağını ve birkaç damla limon suyunu karıştırarak kürümüzü hazırlıyoruz. Hafta bir kez bu karışım ile dişlerimizi fırçalıyoruz ve zamanla dişlerimizin beyazlamasını seyrediyoruz.
  • Tuz: Son olarak sofra tuzu. Burada ise asıl amaç beyazlatmak değil. Beyazlatma etkisi de var ama diğer üç maddeye göre daha az. Sofra tuzunun asıl etkisi diş eti iltihaplarına karşı korumadır. Birer çay kaşığı karbonat, tuz ve sirkeyi karıştırarak hazırlanan kürümüzü yine hafta bir kez uygulayarak daha sağlıklı dişlere sahip olabiliriz.

Herkese bembeyaz ve sağlıklı gülüşler…

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık