trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Dünyayı Etkisi Altına Alan Oyun: League of Legends

1 yıl önce
649 kez görüntülendi

League of Legends(LoL) oyunu nasıldır? League of Legends oyunu hakkında bilgiler verelim. İlk 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmış ve kısa sürede dünyayı etkisi altına almayı başarmış başarılı bir strateji oyunudur. Türkçe karşılığı olarak Efsaneler Ligi adında oynanan oyun hemen hemen dünyanın dört bir tarafından kullanıcı kitlesine sahiptir. Oyunun yapımcısı ve geliştiricisi Riot Games dir. 2009 senesinden bu yana gün geçtikçe kendini geliştirip, yeni kullanıcılar ile birlikte büyüyen ve ortada ciddi paraların döndüğü güncel bir oyundur. İlk olarak oyunun baş tasarımcısı Steve Feak’dir. Aynı zaman da oyun Defense of the Ancients (DotA) dan esinlenerek yapılmıştır. Defense of the Ancients haritasını tasarlayan kişi de yine Steve Feak’dir. League of Legends oyununun DotA dan farkı bir oyun olmasıdır. Şöyle ki DotA aslında bir mod dur. Bu mod geliştirilerek League of Legends oyunu üretilmiştir.

League of Legends oyunu nasıl oynanır?

Oyun, kendine has şampiyonlardan oluşur ve her şampiyonun birbirlerinden farklı belirli özellikleri bulunur. Her şampiyonun geçmişi ve bu savaş alanına nasıl düştüklerini anlatan kısa hikayeleri vardır. Oyun iki farklı takımdan oluşur, kullanıcılar kendi seçtikleri şampiyonlar ile oyuna girerler ve birbirleri ile savaşarak rakip takımı elemeye çalışırlar. Rakip takımın bölgesini ilk ele geçiren takım kazanır. League of Legends Oyununun ana amacı kullanıcıların seçtikleri şampiyonlar ile savaşıp, rakip takımı yenmesidir. Oyun da 120 den fazla şampiyon ve dört farklı harita bulunur. Oyun hala geliştirilmekte olduğundan haritaların ve şampiyonların sayısı zaman geçtikçe değişebilir.

League of Legends oyunun haritaları nelerdir?

Sihirdar Vadisi, Uğursuz Koruluk, Sonsuz Uçurum, Kristal Kayalık adlarında şuan için dört farklı harita bulunmaktadır.

Sihirdar Vadisi: League of Legends oyunun bir numaralı haritasıdır. Bir çok kullanıcının tercih ettiği haritadır. Sihirdar Vadisi nde oyuncular beşer tane şampiyondan oluşan iki takıma ayrılır. Üç koridor da ve geniş bir ormanlık alanda şampiyonlar savaşır.

Uğursuz Koruluk: League of Legends’a eklenen ikinci harita olan Uğursuz Koruluk ta, oyuncular üçer şampiyondan oluşan iki takım oluşturur. İki koridor da mücadele ederler. Şampiyonlar bu harita da çeşitli sunaklar ele geçirerek mücadele ederler.

Sonsuz Uçurum: League of Legends’a eklenen üçüncü harita olan Sonsuz Uçurum tamamen oyuncuların kendi istekleri doğrultusun da yapılmıştır. Burada oyuncular beşer şampiyondan oluşan tek bir koridor üzerinde savaşırlar. Oyuncular tarafından en çok sevilen haritadır.

Kristal Kayalık: Şimdilik en son geliştirilen haritadır. Burada diğer haritalardan farklı olarak takım çalışması ön plandadır. Şampiyonlar oyuna üçüncü seviye olarak başlar ve kuvvetli bir takım güçlendirmesi etrafında tempolu bir savaş alanı sunar.

League of Legends’i diğer oyunlardan farklı kılan ve bu kadar çok sevilmesini sağlayan etkenleri üç madde de özetlemek gerekirse: ilki rekabet faktörünün sürekli oyunda olması, ikinci olarak profesyonel oyunların sürekli düzenlenip göz önünde bulunması (profesyonel oyuncuların sürekli yayınları) ve son olarak oyunun belirli bir kurgu üzerine kurulup sürekli olarak kendini geliştirerek güncel kalmasıdır.

İlginizi çekebilecek konularımız arasında God Of War 3 Remastered Oyun İncelemesi yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık