trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

E-Ticaret Sistemi Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

1 yıl önce
792 kez görüntülendi

Eskiden ticaret yapmak için yüklü bir sermayeye ihtiyaç duyuluyordu. Ardından atılacak ticarette gerekli fiziksel ürünler sipariş edilir ardından gelmesi beklenirdi. En son olarak afişler bastırılır ve dört bir yana “Açıldık” yazısı ile dağıtılırdı. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile büyüyen internet, internetle büyüyen yeni bir ticaret sistemi ortaya çıktı. Adı E-Ticaret (Elektronik Ticaret). Artık ticaret yapmak için eskisi gibi yüklü sermayelere, yüklü reklam ücretlerine gerek kalmıyor. E-Ticaret sistemi her geçen gün daha çok büyüyor. İnsanlar sokağa çıkmak yerine internetten tek tıkla siparişlerini verip ayağına gelmesini bekliyorlar. İnsanlar artık yeni model ticaret sistemini destekliyor, oturdukları yerden istediklerine ulaşıp sipariş verebiliyorlar.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret internet üzerinden açılan sanal mağazadır. Yani şöyle tarif etmek daha mantıklı olur. Gerçek dünya da açılan veya açmayı düşündüğünüz dükkanı sanal ortamda yani internet üzerinde açmak demektir. İnternet üzerinden ürün veya hizmet satışıdır. Yeni model ticaret sistemi aslında insanların fiziksel dükkanlar yerine internet üzerinden alışveriş yapmasına olanak sağlanmış bir sistemdir.

Eskiden insanlar istedikleri ürünü bulabilmek için oradan oraya geziyorlardı. Bu da günün sonunda büyük bir yorgunluğa yol açıyordu. Şimdilerde hiç yorulmadan bacaklarını uzatıp, internetin verdiği büyük nimetlerden biri olan dünyanın her yerine ulaşabilme imkanı ile istediğiniz ürünü kısa sürede internet üzerinde bulabiliyorsunuz. Artık imkanlar kısıtlı değil, önünüze sunulan büyük bir pazar var ve sizin yapmanız gereken sokaklarda gezmek değil. Tek yapmanız gereken sokak yerine sitelerde gezmek ve bunu yaparken hiç yorulmamak. Bu sistemden kazanmak isteyen birçok kişi olacaktır. Şimdi size bunun nasıl yapılacağını anlatalım.

E-Ticaret Açarak Para Kazanma!

E-Ticaret nedir?“ sorusuna uzunca bir cevap verdiğimizi umuyorum. “E-Ticaret ile nasıl kazanılır?” dediğiniz duyar gibiyiz. Bu sektöre dahil olmak isteyen kimse ilk önce odaklanabileceği pazarı araştırmalı. İyi bir pazar araştırması yaptıktan sonra sıra internet mağazasını kurmaya gelir. Pazar araştırması günümüz arama motoru Google sayesinde çok rahatlıkla yapılabilir. Bunun için internette birçok konu mevcuttur, okuyabilirsiniz. Size verebileceğimiz en iyi tavsiyelerden biri tek bir ürün odaklı pazara yönelin. Bu şekilde rakiplerinizin de önüne geçmeye ve kolay bir şekilde ürün satmaya başlayabilirsiniz.

e-ticaret-nasıl-yapılır

Peki tek ürün ile ne demek istiyoruz?

Yani hayallerinizi hemen büyük tutmayın, hemen her ürünü satabileceğim bir mağaza olsun demeyin, sakın! Her amatörün yaptığı büyük bir hatadır bu. Geniş bir mağaza demek rekabet demektir. Bu rekabete girmek sizi kazançlı çıkarmaz. Çünkü günümüzde bu işi profesyonelce yapan birçok mağaza mevcuttur. Siz bu sektöre daha yeni girdiğinizden daha tanınmazsınız, kendinizi tanıtmak istediğiniz takdirde çok büyük reklam ücretleri ödemek zorunda kalabilirsiniz. Zararlı çıkmamak için başlangıç olarak tek bir ürün odaklı pazara yönelin.

Pazar araştırmasını iyi yapın.

Örneğin: Sadece zayıflama çayı satın. Tabi bu bir örnek günümüzde zayıflama çayını en iyi şekilde satan internet siteleri mevcut. Az önce söylediğimiz gibi Google üzerinden pazar araştırması yaptığınızda zaten ne satmanız gerektiği hakkında kafanızda bir fikir oluşmaya başlayacaktır.

E-ticaret internet sitesi nasıl olmalı?

e-ticaret-sitesi-nasil-olmali

İnternet mağazanızı kurduktan sonra içini düzenleyin “Blog” kısmı açıp ürünle alakalı makaleler yazın ki Google sitenizi fark etsin, düzenli bir şekilde veriler girmeye devam ettikçe Google sitenizi üst sıralara çıkarmaya başlayacaktır. Ardından elinizde paranız varsa Google veya sosyal medya üzerinden sitenizi reklam verebilirsiniz. Bu sizi basamaklarda birkaç adım daha öne geçirecektir. Böylelikle birçok insana kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sitenizde ki ürün tanıtımı iyi olduğu zaman potansiyel müşteriler edinebilirsiniz. Geri dönüşümleriniz çoğalttığınız zaman artık bir başka ürün hakkında internet mağazanızı açabilirsiniz.

E-ticareti özetlersek, kendinize bir pazar araştırması yapın. Ardından internet mağazanızı kurun sonra yapabiliyorsanız reklamınızı yapın. Siteye düzenli veriler girmeyi unutmayın. Yoksa “E-Ticaret ile nasıl kazanılır?” sorusundan bir cevap alamazsınız. En son olarak kendinizi sakın kısıtlamayın, başardıkça daha fazla internet mağazası açmaya odaklanın. Başarı sizi takip edecektir.

E-ticaret üzerine yazmış olduğumuz daha önceki konulara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. seo dedi ki:

    Güzel bir yazı olmuş.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık