trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

En Çok Kazandıran İşler Araç Kiralama ve Sözleşme Örneği

2 yıl önce
1.298 kez görüntülendi

En çok kazandıran meslekler isimli bu gün ki yazım araç kiralama ile ilgili okuyoruz. Araç kiralama yani Rent A Car mesleği çok kazandırır ama işinizi bileceksiniz.

Araç kiralama işi nasıl yapılır?

Mesela 8 – 10 tane Symbol 3 – 4 Tane Doblo 4 – 5 Tane Fluence Filo halinde alabilirsiniz. Filo halinde alınca araçlar %10 muydu % 20 miydi toplu indirime giriyor yani 1 – 2 araç ücretsiz geliyor.

Araç sözleşmesi yaparken TC kimlik no isim soyisim, adresi, vergi numarası, telefon numarası olmalıdır. Örnek olarak bir sözleşme yazalım.

Rent a Car Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Kiraya verilen araç Symbol aracın 34 TKM7656 nolu plaka 4 günlüğüne kiraya verilmiştir. 02 . 08 .2 015 ve 06 . 08 . 2015 tarihleri arası kiralıktır . Araç Teslim edilmediği halinde 7.12.1965 T.9084/6985 sayılı kararı uygulanmaktadır.

Ücret net olup sıfıra tamamlanmaz pazarlık payı sıfırdır. Araba günlük kirası 100 TL’dir. 4 günlük kiralanan araç 400 TL Nakit ve Kredi Kartına tek seferde ödenmektedir .

Sözleşmenin süresi 1 yıl için geçerli olup 1 yıl süreyle aktif kullanılmaktadır.

Araç Kiralama İşinin Püf Noktaları

Öncelikle araba kiralama işinde reklam bütçeniz iyi olmalıdır. İlk reklam olarak kurumsal bir rent a car web siteniz olması gerekli. Bu sitede firmanızda bulunan araçları sergilemeli hatta fiyatlarını yazmalısınız. Aracınızın resimlerini internet sitenizde, facebook sayfanız veya grubunuzda müşterilerinizle paylaşıp ve bu sosyal ağlara reklam vermek, reklam verirken önemli olan doğru bilgileri vermelisiniz. Mesela araçta bebek koltuğu yoksa bebek koltuğu var diye yazmak yanlıştır.

Aracınızı tanıdık çevresi geniş insanlarla paylaşmak onlara da bir miktar ücret vermek. Mesela atıyorum ismail abi var diyelim ismail abinin çevresi çok geniş ben ona aracı söyledim oda ondan araç isteyenleri benim aracımı vericek ben normal de arabayı 70 TL ye veriyorum ismail abi kiraya verdi diye 90 oldu ismail abiye 1 günlük kira için 20 TL ona veriyorum o aracınızı 1 haftalık kiraladıysa ona 20 * 7 = 140 TL vereceksiniz. Bu durumda siz kazanmış olacaksınız hemde çok güzel bir reklam çalışması olacaktır.

Aracınızı temiz tutmak titiz müşterileri çekebilirsiniz

Aracınızı böyle kötü kullanan veya araçınıza zarar veren müşterileriniz olabilir. Bu tarz müşterilerden kazanç sağlayamazsınız hatta üstüne sizi zarar sokabilir. Bu sebepten dolayı müşteri portföyünüzü analiz edip seçkin müşteriler bulmanız sizin yararınıza olacaktır.

Araba kiralama da uzun vade de kiralamak isteyen müşteriler

Aracınızı 1 Aylık 2 Aylık Kiralamak isteyen insanlar olabilir onlara indirim yapabilirsiniz günlük 70 TL yerine Günlük 60 TL alabilirsiniz.

Araba kiralama kampanyaları

Kampanyalar yapabilirsiniz 1 aylık araba kiralamak isteyene 4 günü bizden gibi kampanyalar yapmak her zaman tüketicileri cezbetmekte ve sizden alışveriş yapma alışkanlığı kazandırmaktadır.

Araba kiralama yazımız umarım beğendiniz. Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık