trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

En Çok Para Kazandıran Meslekler: Pastane İşi

2 yıl önce
1.449 kez görüntülendi

Pastane İşletmeciliği yapmak istiyorsanız veya pastane işi mi kuracaksınız. Günümüzde ki en ideal mesleklerden birini seçmişsiniz demektir. Çünkü pastane İşletmeciliği, günümüzün en çok tercih edilen ve en çok para kazandıran mesleklerden biridir . Eğer pastane işletmeciliği yapmak istiyorsanız çoğu şeyi bilmeniz gerekir.

Pastane Kurmak İçin İş Planı :
Bir pastane kurmak istiyorsanız öncelikli olarak kendinize bir iş planı oluşturmanız gerekmektedir . Çünkü plansız hiçbir iş yapılmaz . Bir iş planı kurmalısınız ve bu plana ; yapılabilecek harcamaları , bu işten ne kadar kar edeceğinizi , hangi ürünleri satacağınızı ekleyebilirsiniz.

Pastane Kuracak Yer Temin Etmek
Pastanenizi kuracağınız yeri temin etmeniz için öncelikli olarak iyi bir çevrenizin olması gerekir. Çünkü çevreniz iş kurmada size yardımcı olur ve maddi imkanlarda da yardımcı olur . Bir de pastane kurmanız için maddi durumunuzun iyi olması gerekir . Çünkü maddi durumunuz iyi değilse kiraya kalacaksınız ve bankadan para çekeceksiniz ve git gide borç batağına sürükleneceksiniz.

Pastane açacağınız yerin işlekliğini görmeniz lazım. Çünkü iş yerinin işlekliği ne kadar iyi ise o kadar çok kar edebilirsiniz ve kısa zamanda bir iş yeri daha imkanınız olur ve git gide zenginleşirsiniz . Diyelim ki işlek bir cadde de iyi bir dükkan satın aldınız . O dükkan hemen kar etmez çünkü kar etmeniz için zamana ihtiyacınız vardır . Eğer aldığınız iş yerini devren pastane olarak aldıysanız çok rahat olursunuz . Çünkü o iş yeri önceden tanınmaktadır ve sizin çevrenizle git gide gelişecektir . Hem de devren aldığınız pastane de bulunan eşyaları temin etmeniz gerekmeyecektir.

Pastane Açmak İçin Gerekli Belgeler
Tabi ki de hepiniz pastane açmak için gerekli belgeleri biliyorsunuz ama ben yine de yazayım: Sıhhi İş yeri Başvuru Formu, Şahıs ise T.C. kimlik no lu kimlik fotokopisi, Şahıs ise 1 fotoğraf, Tapu fotokopisi, Yapı kullanma izin belgesi, Kira kontratı, Vergi levhası fotokopisi, Ustalık belgesi fotoğrafı ve sözleşmesi, Oda kayıt belgesi, Sicil tasdiknamesi belgeleri gereklidir .

Pastanede Bulunması Gereken Eşyalar
Bir pastanede bulunması gereken eşyalar aslında aklınıza gelebilecek her şey olabilir. Mesela; araç gereçler, tartılar, kâseler, raflar, fırınlar, vitrinler, buz dolapları vs. bir çok şey gereklidir. Ha bir de unlu mamuller için un, bitkisel yağlar, margarin çeşitleri, irmik vs. bir çok eşya almanız gerekir .

Pastaneye Alınacak Elemanlar
Pastaneye eleman almak için çok seçici olmanız gerekebilir. Çünkü pastaneyi ayakta elemanlar tutar . Eleman seçerken, seçtiğiniz kişilerin becerikli olmasına, saç sakal şekillerinin düzgün olmasına, güvenilir olduklarından, giyimlerinin düzgün olmasına ve kurdukları diyalogların düzgün olmasına dikkat etmelisiniz .

Pastane de Temizlik
Pastane açmak için temizlik düşkünü olmanız lazımdır . Çünkü pastane işi her zaman temizlik ister . Her gün pastaneyi bir veya iki defa yıkamalı, pastanenin tamamını ise hafta da bir yıkanması gerekir . Yapılan tatlıların, baklavaların, kadayıfların, şıllıkların düzenli ve temiz olmasına dikkatli olmalısınız .

Pastane Ürünleri
Pastane ürünlerin de ise bir çok ürün çeşidi vardır. Mesela, poğaça çeşitleri, kol böreği, su böreği, baklava çeşitleri, kadayıf, şıllık, ekmek kadayıfı, yaş pasta çeşitleri, sünnet pastaları, düğün pastaları vs. bir çok ürün vardır . Eğer pastanenizin tutulup daha çabuk büyümesini istiyorsanız, pastane ürünlerini temiz ve hijyenik ortamda yapılması lazımdır. Unutulmaması gereken bir şey vardır ki pastane ürünlerinin görüntülerinin ve tatlarının müşterileri etkileyeceğinden emin olun.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık