trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

En Kolay Kredi Nasıl Alınır?

1 yıl önce
1.081 kez görüntülendi

Kolay kredi almayı herkes ister. Hiç uğraşmadan bir başvuru da tüm işlemler bitsin. Günümüz de kredi çekme işlemine bir hayli yaygın. Çünkü bazen birikim yapmak için bazen fazla harcamalarımızı kapatmak için kredi çekmek isteriz. Fakat bir çok prosedür ve istenilen bir çok verileri sağlamakta zorlanmaktayız. Şimdi “en kolay kredi nasıl çekilir?” bu konu üzerinde durmak istedik. Umarız yazımız herkese bir şekilde fayda sağlar.

En kolay kredi nasıl çekilir?

Öncelikle bankaların aradığı en büyük özellik daha önce kullandığınız kredi veya kredi kartı borçlarınıza olan saadakatinizdir. Yani düzenli olarak geciktirmeden bankalara olan borcunuzu ödüyorsanız hangi bankaya giderseniz gidin size kolay bir şekilde kredi verecektir. Eğer ki borçlarınızı aksatıyorsanız yani ödemelerinizi ihmal ediyorsanız kredi çekmeniz bir nebze de olsa zora girecektir. Peki bu durumda en kolay kredi nasıl çekilir?

En kolay kredi veren banka / bankalar hangisidir?

Edindiğimiz bilgiler ışığında bazı bankalar daha kolay kredi vermektedirler. Peki kolay kredi veren bankalar hangileridir. En az şartları nelerdir?

Bildiğiniz gibi kredi notu diye bir şey var. Daha önceki yazılarımızda kredi notu nedir detaylı bir şekilde anlatmıştık. Merak edenler ilgili yazımızı okuyabilirler. Eğer ki kredi notunuz düşük ise bu sefer yapacağınız banka banka gezmek. Çünkü yukarı da dediğimiz gibi bankadan bankaya şartlar değişmektedir.

İlk olarak yapmanız gereken maaş bankanıza gitmek olsun. Çünkü maaşınız bu bankaya yattığı için kredi notunuz düşük dahi olsa banka kendini güvence de hissedecektir. Çünkü maaşınız bu bankaya yatmakta ve siz ödemenizi geciktirseniz dahi banka sorgusuz sualsiz maaşınızdan kesinti yaparak çekmiş olduğunuz kredi borcunuzu tahsil edecektir.

İkinci olarak kredi çekmek isteyenler dikkat etmeniz gereken nokta. Çok fazla her bankadan kredi başvurusu yapmamanız olsun. Çünkü her kredi red edilişiniz karşınıza çıkacaktır. Bu olayı şöyle düşünün. 4-5 esnaftan borç para istediniz ve bunlar size vermediler. 4-5 esnaf diğer arkadaşlarını da uyaracak bu kişi sizden borç isterse vermeyin. Biz güvenmediğimiz için vermedik. İşte aynen böyle olduğu için bankalarında müşteri verilerini diğer bankalar da analiz ettikleri için bu şekilde bir yol izlemeniz sizin için sıkıntı yaratabilir bu konu da dikkat olun.

Prosedürleri az da olsa anlattığımıza göre edindiğimiz bilgiler ışığında kredi başvurusu yapabileceğiniz ve bu bankalardan kolay kredi çıkabilecekleri sıralayalım.

Öncelikle Finansbank’ın uygulaması olan Enpara hesabınız var ise buradan kolay bir şekilde kredinizi çekebilirsiniz. Diğer bankaları da şu şekilde sıralayabiliriz. Odeabank, ING, TEB, Finansbank gibi müşteri portföyü daha az olan bankalar müşteri çekmek için en uygun kredi çekebilmenizi sağlamaktadırlar.

Umarız en kolay kredi nasıl alırım sorunuza cevap vermeyi başarabilmişizdir. Bir önceki yazımızda kolay kredi nasıl çekilir diye anlatmaya çalıştık. O yazımızda ilginizi çekebilir ona da göz atmanızı tavsiye ederiz. Yazılarımızı paylaşmanız ve yazılarımıza yorum bırakmanız sitemize katkı sağlayacaktır.

En Kolay Kredi Nasıl Alınır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Nursel Duru dedi ki:

  Gerçekten çok faydalı ve aydınlatıcı bir bilgi olmuş kredi çekmek isteyenlere. En kolay kredi nasıl alırım sorusuna her detayına kadar anlatmışsınız. Teşekkürler.

 2. Durmuş dedi ki:

  Kredi almakta zorlananlar için yol gösterici bir nitelikte yazı olmuş. Kolay kredi almak isteyenlerin kesinlikle okuması bilgilenmesi lazım.

 3. Bankacı Selim dedi ki:

  Kolay kredi almak için kesinlikle yukarı daki bilgileri göz ardı etmeyin. Çok güzel bilgiler aktarmışsınız.

 4. Hesap uzmanı dedi ki:

  Gerçekten başarılı bir yazı olmuş. Banka banka dolaşmaktan sıkıldım. Hiçbirinden çıkmıyor kredi. kafayı yicem. yazınızı okuyunca aydınlandım ama. neden olmuyor diye düşünmekteydim.

 5. Kredici dedi ki:

  Herhalde kredi notumdan dolayı kredi çekemiyorum. Yazınızı okuyunca anladım.

 6. Remzi dedi ki:

  Kredi notum düşük. Yazınızı okuduktan sonra kredi cekmem için İpotekli kredi almam gerekecek herhalde. Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   İpoteğe uygun mallarınız var ise bunları bankaya ipoteklerek kredinizi alabilirsiniz.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık