trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

2 yıl önce
565 kez görüntülendi

Seyahat etmeyi çoğumuz severiz. Fakat maddiyata bağlı olarak erteleyebiliriz. En ucuz uçak bileti nasıl bulurum veya alırım diyorsunuz. Uçak bileti almanın pek çok yolu vardır. Günümüzde seyahat etmek insanların hem zorunluluğu hem de eğlencesi haline gelmiştir. Seyahat etmek en başta özgürlüktür. Seyahat edeceğiniz araç da seyahatin uzunluğu – kısalığı rahatlığı yoruculuğu açısından çok önemlidir. Gideceğiniz yere göre seyahat edebileceğiniz ulaşım aracı değişebilse de genel olarak benzerlik taşımaktadır.

UYGUN ve UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK

Şehirler arası yolculukta ilk tercih otobüs sonrasında demir yolu olmasına rağmen son yıllarda uçak bileti fiyatlarının uygun fiyata alınabilmesi insanları uçak bileti almaya yönlendirmiştir.

Uygun ve ucuz uçak bileti nasıl alırım?

Uçak biletini uyguna almanın birçok yolu vardır. Bunlardan bir tanesi gideceğiniz zamandan en az 4-5 hafta önce bilet almaktır. Uçak bilet sisteminde her fiyat tarifesinde belli sayıda yolcu alma prensibi uygulanır.

Önceden almak her zaman daha uygun ve ucuz uçak bileti bulmanızı sağlar. Uçak biletleri en düşük fiyattan en yüksek fiyata sınıflara göre sıralanır. En düşük fiyattan satılmaya başlandıkça miktar artar. En uygun fiyata almak için elinizi çabuk tutmanız gerekir. Özellikle bayram gibi özel günlerde sıkıntı yaşamamak için en az bir ay öncesinden biletinizi almanız yararınıza olacaktır.

Ucuz uçak bileti arıyorsanız gününüz belli olmalıdır. Bu yöntem de gün seçimidir. Yani hafta içi yolculuk etmek hafta sonu yolculuk etmekten daha ucuzdur bunu bilerek gün seçimini yapmanız gerekir.

Uçuş saatleri de uygun uçak bileti bulmanız için önemlidir. Saatler de oldukça önemlidir. Günün ilk uçuşu ve son uçuşu genellikle daha uygun fiyattadır.

Gidiş – Dönüş uçak bileti almak: Yine gidiş dönüş şeklinde alınacak bir bilet elbette ki daha uygun fiyata denk gelmektedir. Eğer bir hava yolu şirketine ait millere sahipseniz ya da bir kampanyanız varsa yüzde yirmilere varan indirime sahip de olabilirsiniz.

Devlet tarafından uçak bilet fiyatlarına düzenleme getirerek taban ve tavan fiyat oranları yeniden düzenlenmiştir.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Meral dedi ki:

    Ucuz uçak bileti bulmak istiyorsanız uçak bileti karşılaştırma sitelerini hemen her gün ziyaret etmenizde fayda var.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık