Ev Dekorasyon Fikirleri: Kış Bahçesi

1 yıl önce
909 kez görüntülendi

Ev dekorasyon fikirleri yazı dizimizde bu seferde kız bahçesi üzerinde duracağız. Eğer yer ve maddi açıdan olanaklarınız varsa, oluşturacağınız kış bahçesi hem sakin bir şekilde zaman geçireceğiniz hem ailenizle keyifli saatleri paylaşabileceğiniz hem de kışın bile yeşilin tonlarından ve çiçeklerin cıvıltısından mahrum kalmayacağınız büyülü bir alan olacaktır.

Ev Dekorasyonu ve Kış Bahçesi

Kullanacağınız alan genişse kış bahçenizde bir yemek masası yer alabilir. Aslında geniş alan eşyaların seçimi konusunda sınırlamadığından daha büyük bir avantaja sahiptir. O nedenle siz de kış bahçesi için geniş bir alanda dekorasyon yapacaksanız geniş konforlu koltuklara yer minderlerine hatta yapay bir şömineye bile yer verebilirsiniz. Eğer küçük bir alanı kış bahçesi yapmak için uğraşıyorsanız seçeceğiniz renkler ve eşyalar burayı olduğundan ferah gösterebilir.

Her şeyden önce küçük bir alan için tasarım yapmaya çalışıyorsanız kesinlikle açık renklerden yararlanmalısınız. Kırık beyaz bu konuda çok işinize yarayacaktır ama eğer siz de beyazı soğuk bulan insanlardansanız pembe, su yeşili ya da mürdüm gibi renklerin çok ama çok açık tonlarını kullanarak kış bahçenizi hem renkli hem de ferah bir alana dönüştürebilirsiniz. Küçük alanda kullanacağınız eşyalar çok önemlidir. Büyük koltuklar kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Aslında rahat pofuduk minderleri olan sandalyeler ya da küçük berjerler bu konuda yapılacak en doğru seçimdir. Bu aşamada alandan ne kadar tasarruf ederdeniz bitkiler ve yer minderleri gibi detaylara olanak tanırsınız.

Kış Bahçesi Fikirleri

ev dekorasyon fikirleri kış bahçesi

Kış bahçeleri için uygun olan bitkiler; eğrelti otları (Aşk merdiveni olarak da bilinir.) turunçgiller ve sarmaşıklar tercih edilebilir. Seçeceğiniz saksıların rengi genel konseptin rengi ile uyumlu olmalıdır. Ancak eğer büyük saksılar kullanacaksanız her şey aynı renk görünebilir ve boğucu bir etki yaratabilir. Böyle bir durumda yeşil renk saksılar tercih edilebilir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da kış bahçeniz sabit camlarla kapatılmış olmamalıdır. Çünkü hem bitkileriniz için hem de kendiniz için bu alanı sık sık havalandırmanız gerekebilir.

Kış bahçenizde bir müzik seti bulundurmanız da burada geçireceğiniz zamanı daha keyifli kılacaktır. Ayrıca eğer yeriniz varsa küçük bir kütüphane de oluşturabilirsiniz.

Ev dekorasyon fikirlerinde bulunan ilginizi çekebilecek bir yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık