trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Ev Dekorasyon Fikirleri: Mutfak Dekorasyonu

1 yıl önce
1.555 kez görüntülendi

Evimizin en vazgeçilmez yerlerinden biri olan mutfak dekorasyon örneklerini ele alalım bu yazımızda. Genellikle bayanların çok önem verdiği hatta vakitlerinin uzunca bir süresini geçirdiği mutfak, yeni dekorasyon modelleriyle ve kullanışlılık açısından bir hayli önem arz etmektedir.

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Önceliğiniz Kullanışlı Bir Mutfak Dekorasyonu

Öncelikle mutfak dekorasyonu modelinde kullanabilir olayını önemseyin. Çünkü göze hitap edebilirlik bir süre sonra sizin için sinir bozucu bir hal alabilir hatta iş yapmanızı zorlaştırabilir. Hem dekorasyon açısından hem de kullana bilirlik açısından sizin için en idealini kafanızda tasarlayın. Dolapların konumlarını sık kullandığınız malzemelere ulaşmanız açısından kapaklardan çekmecelere kadar sizi yormayacak bir dizayn düşünün. Genellikle ocağınızın, fırınınızın, mutfakta kullandığınız küçük ev aletlerinin yakın yerlerde konumlandırılması, lavaboya yakın yerler de olmasına ve olmazsa olmazlardan olan en az bir adet çekmeceyi de sizin çalışma alanıza yakın yerde olmasını tercih edin.

Mutfağınız yeterince büyükse mutfak adası yapmayı ihmal etmeyiniz. Yapmış olduğunuz mutfak adası hem yemek hazırlığında çok büyük kolaylıklar sağlamakta hem de atıl duran alanlarına büyük çekmeceler ve dolaplar koymanızı sağlayacaktır.

mutfak-dekorasyonu

Mutfak tezgâhlarında ve mutfak dolaplarında oval köşeler kullanılması çok güzel bir görüntü vermekte modern ve şık bir hava katmaktadır mutfaklarınıza.

Mutfak Dekorasyonunda Renk Uyumu

Mutfağınız sizin ve sevdiklerinizin zaman geçireceği mekanlar arasında olduğundan dolapların, mobilyaların ve beyaz eşyaların bir bütün halinde olmasına dikkat ediniz. Açık ve cesurca kullanılan renk uyumları daha zevkli anlar geçirmenizi sağlayacaktır. Koyu renkler tercih ederseniz burada da genel bütünlüğü göze alarak tasarımınızı ona göre düşünün.

Genellikle sade ve modern bir görünüm düşünüyorsanız ağırlık vereceğiniz renkler beyaz ve gri tonlar olmalıdır. Dolaplarda 2 renk kullanımı da mümkündür. Örneğin mutfak tezgahının alt dolaplarını kırmızı, üst dolapları da beyaz renk kullanmanız çok güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde bir kombinde mutfağınızda bulunan yemek masasını beyaz parlak görünümlü, sandalyeleri ise kırmızı yapmanız bütünü bozmayacaktır.

Tezgah üstü duvar kaplamasında şu an için baya bir popüler olan 3 boyutlu resimlerle kaplamanız ve aydınlatmasını da ona göre yapmanız durumunda sizlerde ve sevdikleriniz de büyüleyici bir etki bırakması kaçınılmaz olacaktır.

Mutfak Dekorasyonun da Aydınlatma

mutfak-dekorasyon-trendleri

Genellikle üst mutfak dolaplarından spotlarla veya ledlerle kullanılan tezgah üstü aydınlatması hem çok hoş bir güzel bir görünüm elde etmenize hem de mutfakta uzun süre geçiren bayanların daha iyi bir aydınlatma sağlaması açısından çok önemli olacaktır.

Bir diğer aydınlatma ise tam yemek masasının üstünde tavandan sarkıtılan led veya spot ışıklar da keyifli bir yemek yemenize ve güzel bir görüntü elde etmenize yarayacaktır.

Ev Dekorasyon Fikirleri: Mutfak Dekorasyonu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ayşegül dedi ki:

    Bir evin mutfak dekoru gerçekten çok önemli. Bir evde 2 yerde en çok zaman geçirilir. Biri mutfak biri de salondur. O yüzden özenerek yapmanızı tavsiye ederim mutfağınızı.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık