trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Ev Hanımlarına İş İmkanı ve Ek Gelir

2 yıl önce
687 kez görüntülendi

Ev hanımlarına ek gelir yollarını anlatalım. Hem ev olabilecek hem de iş imkanı nasıl oluşturulabilir bir bakalım. Hayat şartlarının git gide ağırlaşması, ihtiyaçların artmasıyla sadece evde erkek eşin çalışması ihtiyaçlarımızı karşılamak açısından oldukça yetersiz kalmış durumda. Dolayısıyla belli ve sınırlı bir gelirle yetinmek zorunda kalan hanımları da beyin fırtınası yapmaya zorlamış şartlar oluştu. Hanımlar ellerindeki yetenekleri paraya dökebilmek ev ve aile bütçesine katkıda bulunabilmek için yeni fikirlere ihtiyaç duyuyor.

EV HANIMLARI İÇİN EK GELİR OLUŞTURMA

Peki evdeki hanımlar yaşamdaki ihtiyaçlarımızı karşılamak adına hangi yeteneklerimizi değerlendirmeliyiz diye kara kara düşünürken bizde aklımıza gelen fikirleri sizinle paylaşalım dedik.

Evde çocuğunuz var ve onu çalışırsanız iş yerine götürme imkanınız yok mu?

Evdeki sorumluluklarınız çok fazla olduğundan dışarıda çalışmak lüksünüz yok mu? Çocuklarınızı çalıştığınız takdirde kreşlere bırakıp kreş parası ödemek istemiyor veya çocuğunuzu bizzat siz mi yetiştirmek istiyorsunuz? Eşiniz çalışmanıza izin vermiyor mu? Çalışmak için uygun bir iş veya yeterli donanım ve diplomanız yok mu? Öyleyse yazımızı okuyup bir daha düşünme imkanınız doğacaktır.

Öncelikle bir ev hanımının yeteneklerine bakalım. Her gün yaptığınız rutin işlerden biri eşinize ve çocuklarınıza yemek pişirmekse artık bunu bir fırsat haline çevirebilirsiniz.

Ev yemekleri yapıp satmak: Evde yemek yaptırıp yaptığınız yemekleri evinizden gelip teslim alan yemek şirketleri var. Bu şirketlerin bir çoğu yemek malzemelerini ve menüyü yani yapacağınız yemeklerin listesini bırakıp gidiyorlar dolayısıyla siz hiç masraf etmeden sadece yemek pişirme yeteneğinizi kullanarak ev ve aile bütçesine büyük ölçüde katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Evde mantı, içli köfte, sarma gibi yemekleri yapıp hazır ev yemekleri adı altında pişmiş ve çiğ satış yapan restoran ve işletmelerle anlaşabilirsiniz.

Dikiş – Nakış işi yaparak para kazanma: Ev ve aile bütçesine fayda sağlamanın bir başka yolu da yine ev hanımlarının hiç yabancılık çekmeyeceği başka bir iş olan dikiş-nakış işidir. Gelinlikçiler ve çeyizlik malzemeler, el işlemeleri ve örgüleri satan dükkan ve işletmelerle anlaşabilir, boncuk ve etiket dikimi için eve iş veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Evlere iş verenlerle görüşmek: Aynı paralelde yine eve iş veren davetiye, nikah şekeri süsleme, kına paketi hazırlama, kuruyemiş paketleme gibi işleri de evinizde rahatlıkla yapabilmenize izin veren firmalarla anlaşabilirsiniz. Bazı fabrikaların koli yapma, ceviz içi ayıklama, kalem yerleştirme gibi işleri ev hanımlarına verdiğini biliyoruz. İnternet aracılığıyla bu fabrikalarla iletişime geçebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak: İnternette yapılabilecek işlerde var. Oturduğunuz yerden cüzide olsa evinizin bütçesine katkıda bulunabileceğiniz başka yeteneklerinizi de gözden geçirin derim. Anket doldurma, makale yazarlığı, blog açma, çevirmenlik yapmak bu işler arasında sayabileceklerimiz.

Evinizde bakıcılık hizmeti vermek: Evde çocuk bakımıyla ilgilenmek her zaman hayatımızda yaptığımız rutin işler arasında mesela. Evde bebek bakımı, bu konuda yine para getirisi olabilecek işler arasında.

Özel yeteneklerinizden para kazanmak: Hafızanız iyiyse, okul günlerinden bilgileriniz tazeyse özel ders verme yada çalabildiğiniz bir enstrüman var ise bu yeteneklerinizi de başkalarına öğreterek para kazanabilirsiniz.

Serbest pazarlama yapmak: Yine önce abone olup ürün temin ederek gerek kozmetik, gerek iç giyim ve giyim, temizlik ve daha bir çok alanda etrafınızdaki insanlara satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi evde ne yapabilirim ki demek yerine ailenize ve aile geçimine katkıda bulunmak için elinizde bir çok yetenek ve şartlar bulunuyor. Yeter ki sizde ek gelir sağlamak isteyin. Yapılabilecek bir çok konu da para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık