trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Fal Nedir? Fal Çeşitleri Nelerdir?

1 yıl önce
748 kez görüntülendi

Fal insanoğlunun asırlardır bilinmezliğe karşı olan merakını giderme konusunda bir takım araçlar yardımıyla insanlara şimdiki ve gelecekteki yaşanan ve yaşanacak olaylarla ilgili bir takım bilgiler verir. Fal bakma işini gerçekleştirene falcı denir. Fakat herkes falcı olamaz. Fal bakmak için bir takım yeteneklere sahip olmak gereklidir. Hislerin güçlü olması ve kullanılan araçları yorumlama kabiliyeti gibi bir takım özellikleri gerektirir. Bütün dinler fal işini yasaklamaktadır ve günah sayılmaktadır.

Günümüzde ise özellikle bayanlar geleceği öğrenmekten ziyade terapi amaçlı olarak falcılara gitmektedirler. Maddi sıkıntılar, Aşkta aradığını bulamamak, eğitim öğretimde başarı elde edememek, evliliğin kötü gitmesi gibi bir çok nedenle yorum almak istenmektedir. Olumlu yorumlar alarak bunalımdan kurtulmak hedeflenmektedir. Ama aslında bu süregelen bir alışkanlıktan başka hiç bir şeye dönüşmez.

Çoğu yorumcudan alınan bilgiler çoğu zaman çıkabilmektedir. Fakat zaman konusunda genelde kimse net bilgileri elde edemez. Kişiler sahip oldukları sorunlarla fal aracılığı ile değil de daha somut kavramlarla baş etmelidir. Yani kişinin çabası olmadan ve sebepler için uğraş vermeden hayatının akışını değiştirmesi mümkün değildir.

Evet fal bakılmamalıdır, fakat merak edilen konularda durum analizini bir başkasından duymak, kişinin hayatı konusunda neler yapması gerektiği ile ilgili bir takım rapor şeklinde düşünülebilir. Örneğin bir bayan eşini mutlu edemiyosa ve sebep olarak yorum aldığı kişi ona aslında güler yüz göstermedği ya da kırıcı bir davranışı yüzünden evliliğinin kötü gittiğini söylüyorsa kişi bu yorumlardan ders çıkarıp davranışlarındaki bozukluğu giderip kendisine çeki düzen verebilir.

Fal çeşitleri

Fal Çeşitleri Nelerdir?

Bir takım fal çeşitleri mevcuttur. Bunlar kahve falı, tarot falı, yüz falı, bakla falı, su falı, kelebek falı vb gibi.

KAHVE FALI: İçilen fincan kahvenin son kısmında kalan telveler aracılığı ile bakılan fal türüdür.Niyet Tutulur.Fincan tabağa ters kapatılıp soğuması beklenir.Sonrasında yorumcu tarafından çıkan şekiller doğrultusunda yorumlanır.Fal bakımından önce içilen fincandaki kahve telvesi yeterli miktarda olmalıdır.Ve fincan soğumadan kaldırılmamalıdır.Fal bakarken fincandaki şekillerin renkleri de önem arz eder.Aynı şekilde tabaktaki şekillerde fincan yorumuna paralel olarak bakılmalıdır.Son olarak dikkat edilmesi gereken ise falı yorumlanan kişiyi üzecek ya da sevindirecek nitelikte yorum yapmaktan kaçınıp sadece öngörüler aktarılmalıdır.Bu neticede sadece bir faldır.

TAROT: 22 Büyük Arkana , 56 Küçük Arkana denen kartlardan oluşur.Toplamda 78 karttır.Ortçağın sonlarına doğru ortaya çıkmış bir fal türüdür.Geçmiş Zaman , Şimdiki Zaman ve Gelecek Zaman baz alınarak kişinin sorularına odaklanıp yorumlanır.Bakım yapan kişinin 6.hissi ve sezgisel öngörüleri kuvvetli olmalıdır.Fal bakımı karanlık bir odada mum ışı eşliğinde yapıldığı zaman konsantrasyon tek bir noktada toplanarak daha iyi sonuçlar elde edilmektedir.

YÜZ FALI: Kişilerin alın , burun ,göz, ağız ,çene yapıları, ten renkleri ve buna bağlı mimiklerinin kombinasyonlarının birleşimi ile yorumlanan fal türüdür.

KELEBEK FALI: 24 karttan oluşur ve çıkan şekillerin birleştirilmesi usulü ile yorumlanır.

SU FALI: En zor fal türlerinden biridir.Diğer fal türlerinden farklı olarak melek ya da diğer varlıklar aracılığı ile geleceği görmek için çalışılır.Bu fal da bakan kişinin kalp temizliği önemlidir.

Fal Nedir? Fal Çeşitleri Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık