Futbol Nedir? Futbol Hakkında Kısa Bilgi

2 yıl önce
1.758 kez görüntülendi

Futbol nedir? Futbol hakkında kısaca bilgi vermek isterim. Futboldan biraz bahsetmek gerekirse 2 takımdan oluşan ve bu takımların 11’er kişiden oluşan bir oyun sistemidir. Yedeklerle birlikte ise 18 kişi barındıran bir oyun kuruluşu da dememiz mümkündür.

Futbol aslında topla oynanan bir oyundan çok ruh ile oynanan bir takım oyunudur.Futbol takımının birbiriyle uyumu ve dostluğu çok önemlidir çünkü uyum ve dostluk olmazsa sahada tam bir kargaşa olur ve oyun kaybedilir kesin olarak.

Futbolun Tarihi Hakkında.

Futbolun tarihine şöyle bir bakarsak aslında Sümerler’e kadar uzanan bir oyundur. Mezarlardaki duvar resimlerinde ayakla top oynayan insan figürlerine rastlanmıştır. Tabi ki de bunlar sadece bulgular kesin net bir şey ifade etmemiz doğru olmaz.

Futbol bir dostluk oyunudur.

Yardımlaşma, paylaşma gibi duyguların o atmosferde de yükseldiğini söylemek mümkündür. Futbol da hangi oyuncunun hangi pozisyonda oynacağını belirlemek teknik direktörlere düşmektedir. Bu görev futbolculardan daha zor bir durum olsa gerek gerçekten heyecanlarla dolu bir 90 dakika keyfini kaçırmak istemeyen ve tutmuş olduğu takımı coşkuyla takip eden taraftarlarda futbolun en güzel yanlarından bir tanesi olsa gerek. Futbol oyunu aslında bir topun peşinden 90 dakika koşmak değildir.

Futbol demek aile demektir.

Taraftarıyla, kulübüyle, yönetimiyle her anlamda özel bir bağ kurmak demektir. Futbol demek ruhunu ortaya koyabilmek demektir. Futbol da her takım kazanmak için oynar fakat kazanan olduğu gibi kaybedenler de olmaktadır. Önemli olan Futbolu dolu dolu zevk ile yaşamaktır tadını çıkartarak 90 dakikanın da hakkını verebilmektir futbol.

Futbol Nedir? Futbol Hakkında Kısa Bilgi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Selma dedi ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık