trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

1 yıl önce
736 kez görüntülendi

Çoğumuz kredi ihtiyacı çekmekteyiz. Fakat bazı durumlarda kredi çekmenin zorluklarıyla karşılaşıyoruz. Özellikle gelir belgemiz olmadan kredi çekmek daha zor bir durum ve hal alıyor. Şimdi gelir belgesiz kredi nasıl çekilir? Gelir belgesi olmadan kredi alma yolları ve yöntemleri nelerdir onlara değinelim.  Bankaların kredi verirken öncelikli istedikleri belge gelir belgenizdir. Gelir belgenize bakılarak kredi çıkmaktadır. Peki gelir belgesi olmadan kredi çekilir mi? Sizler için bu konuyu araştırdık.

Gelir belgesi olmadan kredi nasıl çekilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bankaların kredi başvurularında ilk baktıkları belge gelir belgesidir. Bundan hariç olarak kredi notunuzda bankalar gözünde önemlidir. Kredi notunuzun yüksek olması sizin için çok büyük avantajdır. Kredi notunuzu belirleyende daha önce çekmiş olduğunuz krediler ve kredi kartı kullanımlarıdır. Bu hizmetlerden yararlanıp ve ödemelerinizi zamanında yaptıysanız kredi notunuz yüksektir demektir. Gelir belgeniz olmasa dahi daha önceki kredilerinizi zamanında ödemiş olmanızdan dolayı gelir belgesiz kredi alabilirsiniz demektir.  Kredi notunuz 1500 üstünde ise krediniz hazır demektir. Eğer ki kredi notunuz da düşükse başka yolları ve kredi çekme yöntemlerini sizlerle paylaşalım.

Gelir belgesiz kredi alma yöntemleri

İpotekli kredi: Hem kredi notunuz düşük hem de geliriniz yok ise burada devreye ipotek gösterebileceğiniz mallar gelmektedir. Adınıza olan ev, araba, arsa yani gayrimenkul alanında bir taşınmazınız veya taşınır bir mal varlığınız var ise bunları bankaya sunup bunların üzerinden kredi almanız mümkündür. Bankalar verdikleri kredilerin kendilerine geri dönmesini sağlamak amacıyla bu mallara ipotek koyacaktır. Kredi borcunuz bitinciye kadar bankanın ipoteği altında olacaktır. Bu sebepten dolayı ipotekli kredi çekecekseniz zamanında ve aksatmadan ödeme yapmanızı tavsiye ederiz.

İnternet üzerinden kredi başvurusu: Çoğu bankalarda internetin nimetlerinden yararlanmaktadır. Sizde almak istediğiniz kredi başvurusunu bankaların internet sitesine girerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu şekilde yapmış olduğunuz kredi başvurusu onaylanınca sizden imza almak için banka şubesine davet ederler ve genellikle bu tür başvurularda krediniz onaylandığı için sizden gelir belgesi talep etmeyeceklerdir.

SMS üzerinden kredi başvurusu yapmak: İnternet üzerinden başvuru yaptığınız gibi bankaların sitelerinde sms yani kısa mesaj yoluyla kredi başvuru yapmanıza olanak tanınır. Başvuru yapmak istediğiniz bankanın sitesine girerek gerekli bilgileri yazarak belirttikleri numaraya göndermeniz yeterlidir. Olumlu veya olumsuz olarak size geri dönüş yapılacaktır. Bu durumda da gerekli evrak imzaları için sizi bankaya davet ederler ve internet üzerinden başvuruda olduğu gibi bu yöntemle de krediniz onaylandığı için gelir belgesiz kredi alabilirsiniz.

Yukarı da gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak isteyenler için bir kaç yöntemden bahsettik. Her bankanın farklı işleyişi ve yönetmelikleri olduğu için bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Daha önce yazmış olduğumuz kolay kredi başlıklı yazımızda kredi çekenlere yol gösterici niteliktedir. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz için o konuya da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Gerçekten çok güzel bir paylaşım. Gelir belgesi olmadan kredi almak isteyenlerin kesinlikle okuması gerekli.

  2. Hesaplamacı dedi ki:

    Gelir belgesiz kredi çekiliyormuş sayenizde bilgilendim. Bu siteyi sürekli takip etmekteyim. Çok güzel bilgiler aktarıyor ve bilgilendiriyorsunuz. Çok teşekkürler.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık