trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

God Of War 3 Remastered Oyun İncelemesi

2 yıl önce
612 kez görüntülendi

2010 yılında Playstation 3 platformu üzerinden yayınlanan God Of War 3 ilk yayınlandığı tarihten tan 5 sene sonra bu kez de Playstation 4 platformu üzerinde yerini alıyor. Seriye ilk defa God of War Ascension ile gelen Türkçe dil desteği PS4 için yayınlanan God Of War 3 Remastered’da da karşımıza çıkıyor.

Oynanış ve hikâye olarak 2010 yılında çıkan sürümünden hiçbir farkı bulunmayan Remastered sürümündeki en büyük değişiklik kullanıcıların da tahmin ettiği üzeri grafikler üzerine yapılmış. PS3’te 720p olan çözünürlük PS4’te 1080p’ye yükseltilmiş durumda. Ayrıca sunduğu 60 FPS performans oyunun daha akıcı oynanmasını sağlıyor. Bir diğer önemli değişiklik ise God Of War 3 ü Playstation 3 te satın alanların bileceği gibi oyuna gelen farklı DLC’ler ile değişik karakter ve kostümler oluyordu. Bütün bunlar Remastered paketinde size toplu olarak sunuluyor. Yani ekstra bir ödeme yapmadan God Of War 3’ün bütün içeriğine sahip oluyorsunuz.

God Of War Oyunu

God Of War oyununun hikâyesini bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse oyun 1. Oyundan başlayıp 3. Oyuna kadar devam eden bir intikam hikâyesi. Ana karakterimiz Spartalı komutan Kratos Tanrıların yalanlarından ve Tanrıların köleliğini yapmaktan bıkmış, içinde biriktirdiği bu kin ve nefret ile Olympos’u yerle bir etmeye yemin etmiş korkusuz ve ölümlü bir savaşçı. Kratos’un karısı ve Calliope adındaki kızı ise yaşanan olaylar sonucu hayatlarını kaybetmiş. Konsept olarak Yunan mitolojisini konu alan hikâye Zeus’us Kratos’u kandırması ve onu yer altına göndermesiyle başlıyor ve devamında Kratos’un intikam alma uğrana başından geçen olaylar anlatılıyor.

God Of War 3 Oyunu Hikayesi

God Of War 3 hikâyesine Kratos’un Olympos dağına tırmanışıyla final yapan God Of War 2’nin devamı şeklinde başlıyor. Olympos dağına tırmanışımız sırasında hemen hemen bütün tanrılar ve onların oğulları olan yarı tanrılarla karşılaşıyoruz. Serinin ilk oyunundan da hatırlayacağınız gibi Yunan savaş tanrısı olan Ares ile karşılaşmış ve onu alt etmiştik. Zeus’un Kratos’u yer altına göndermesiyle başlayan ve Kratos’un intikam uğruna Olympos dağına tırmanılışına kadar uzanan bu maceranın 3. Oyununda Olympos’un zirvelerine doğru yol alıyoruz (bilmeyenler için 2. Oyun Kratos’un Olympos’a tırmanışa geçmesiyle final yapıyordu.

Oyuna başladığımızda yolumuza ilk çıkan düşman deniz Tanrı’sı Poseidon oluyor. Düşmanlarımızı alt etmek için doğru zamanda doğru tuşlara basmamız ve uygun tuş kombinasyonları kullanmamız gereken bu oyunda sahip olduğumuz özel güçler de bu yolda büyük yardımcımız oluyor. Yazımızın başında oyunun en büyük farkının grafiksel olduğundan bahsetmiştik fakat oyun içerisinde grafik iyileştirmeleri gözle görülür uçuk farklar ortaya koymuyor. Oyun içerisinde ki ufak detaylar ise çözünürlük iyileştirmeleri sayesinde daha kolay fark edilebiliyor. Grafik iyileştirmeleri kaplamalar üzerinde yapılan oynamalar ile oyun daha gerçekçi bir havaya bürünmüş. Hikâyenin akışı sırasında karşımıza çıkan bölüm sonu canavarı diye tabir edebileceğiz Tanrı ve yarı Tanrılar oyuna ayrı bir zevk ve zorluk katıyor.

Eğer bir God Of War hayranıysanız oyun olarak eski sürümünden hiçbir farkı bulunmasa da Remastered sürümünü alıp tekrardan oynamanızı öneriyoruz

God Of War 3 Remastered Oyun İncelemesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık