trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Göz Farı Sürme Teknikleri

1 yıl önce
863 kez görüntülendi

Göz farı nasıl sürülür – teknikleri nelerdir beraber bir bakalım. Kadınlar için gerek gündelik hayatta gerekse özel günlerde güzel, bakımlı ve şık olmak daha doğrusu kendini güzel hissetmek en önemli konulardan biridir. Sadece özel günlerde değil, günlük hayatımızda da ne giyeceğimiz, hangi kıyafeti hangi ayakkabıyla tamamlayacağımız ve özellikle aksesuarlarımıza çok dikkat ederiz. Ancak giyim, aksesuar ve saç bakımının yanı sıra doğru makyaj yapabilmek de bu konuda çok büyük rol oynuyor.

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Bir makyajı güzel hale getiren de şüphesiz doğru göz farı sürme teknikleridir. Bir kadının göz makyajı doğru göz farı sürme teknikleri kullanılarak çok daha etkili ve çarpıcı bir hale getirilebilir. Yanlış ve bilinmeden yapılan göz farı sürme teknikleri ise makyajın kalanı ne kadar güzel olursa olsun makyajın tamamını kötü göstermektedir.

Öncelikle, göz farı sürme yöntemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta temizlik ve hijyendir. Hem kullanılan fırçalar doğal ve temiz olmalı hem de su bazlı, cilde zarar vermeyen farlar tercih edilmelidir. Fırçaların temizliğinin rutin olarak yapılması makyajın kalitesini arttıracaktır.

Göz Farı Sürme Teknikleri

Tüm bunlar hazırsa ten renginizle uyan bir tonda su bazlı bir renk seçerek gözünüze baz oluşturmakla işe başlayabilirsiniz. Çok yoğun olmayacak bir şekilde kaş hizasına kadar bu baz göz kapaklarına sürülmelidir. Öncelikle fondöten ve sonrasında pudra kullanılarak bu bazı oluşturabilirsiniz. Daha sonra kullanmayı düşündüğünüz ana rengi göz kapağınızın dış kısmı ve kirpiklerinizin alt hizası boyunca göz kapağınıza dışardan içeri olacak şekilde sürmelisiniz. Göz farı sürme tekniklerinde farın dışarıdan içeriye doğru sürülmesi önemlidir. Daha sonra ise daha açık bir ton ile göz kapağınızın iç kısmından kaş kemiğinizin olduğu yere gölge uygulaması yapabilirsiniz. Daha sonra renk geçişlerinin olduğu bölgeyi küçük fırça darbeleriyle doğal bir görünüme kavuşturmalısınız. Dumanlı bir bakış elde etmek isterseniz de renk geçişlerini fırça ile değil de parmağınızla dağıtabilirsiniz.

Doğru göz farı sürme tekniklerinde far rengi seçimi de çok önemlidir, günlük makyajınızda pastel tonları ve hafif renkler tercih edebilir, özel günlerde ise siyah ve grinin gücünü kullanabilirsiniz. Doğru göz farı sürme teknikleri iyi uygulanan bir eyeliner ve kirpik diplerine uygulanan bir rimel ile da pekiştirildiğinde muhteşem bir göz makyajı ortaya çıkacaktır.

Makyaj teknikleri ile ilgili bir çok yazımız mevcuttur. Aşağıdaki yazılarda ilginizi çekebilir onlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık