İkinci El Araç Satın Almak

2 yıl önce
791 kez görüntülendi

Günümüzde sıfır araç satın almak, araçların fiyatları baz alındığında oldukça maliyetli olmakta ve insanlar bütçesine göre ikinci el araç satın almaya yönelmektedir.. Yani ikinci el araç almak maddi olarak çok daha kolaydır.. Peki ikinci el araç satın almak göründüğü kadar kolay mıdır?

Değildir… İkinci el demek, kullanılmış demek gerçeğini hiç bir zaman değiştirmez. Yani az ya da çok yıpranmıştır ikinci el olan her bir şey. Dolayısıyla ikinci el alırken bazı gerçekleri göz ardı etmek doğru değildir.

Peki ikinci el araç alırken nelere dikkat etmeliyiz.

İkinci el araç alırken bir çok ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Bu yazımızda bazı önemli hususlarda bulunacağız. Bu da ikinci el araç alırken dikkat etmenizi gerektirecek önemli konulardan başlıcaları.

Birinci husus, alınacak ikinci el aracın motor durumudur. Hiç şüphesiz ki otomobili otomobil yapan birincil nokta motorudur. Çünkü aracı hareket ettirecek olan motordur. Bu konuda bilgi sahibi olmamız gerekir.. Eğer bilgi sahibi değil isek bu işin profesyonellerinden yardım almalıyız.

İkinci husus, aracın şanzıman, aks sistemi, radyatör sistemidir. Bu parçaların ortalama kullanım ömrünün 5 yıl olduğunu düşünürsek, 5 yaş üstü ikinci el araç alırken serviste kontrol edilmesi gerekmektedir.

Diğer bir husus ise alınacak ikinci el aracın daha önce yüksek hasarlı bir kaza yapıp yapmadığıdır.. Öyle ki çoğu kez karşılaşılan bir durum, değişen parçaların sisteme eskisi kadar ayak uyduramaması ve sonuç olarak kullanıcıya yeni ve ekstra masraflar çıkartmasıdır.

İkinci el araç alırken aracın lastiklerinin yeni olup olmamasına çok kafa yormanıza gerek yok.. Normal şartlarda araç lastiklerinin 2 yıl da bir değiştirmek gerekir.. 7 yaş ve üzeri bir araç alıyorsanız boya durumunu da çok kafa yormak gereksizdir.. Aracın iç döşemesi kullanılabilir düzeyde ise masraf yapmayın, sonuçta yeni yapacağınız şey 1 yıl sonra deforme olmaya başlayacak.

Unutmayın ikinci el araç satın almak biraz da şans işidir. Herkesin malı kıymetli, herkesin arabası piyasanın en iyi arabasıdır..

Kolay gelsin..

İkinci El Araç Satın Almak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık