İklimlendirme Nedir?

2 yıl önce
1.109 kez görüntülendi

İklimlendirme nedir? İklimlendirme ne demek? İklimlendirme: en genel tabiriyle; hepimizin rahat ve sağlıklı bir yaşam geçirmesi için günümüzde en çok kullandığımız en temel ihtiyaçlarımızdan birisidir. İçinde bulunduğumuz havanın durumunu istenen seviyeye getirmek amacıyla mevsime göre değişen ısınma veya soğutma ihtiyaçlarımızın karşılanması, insan hayatının insan sağlığının en iyi şekilde ve rahat sürdürülmesi, gerekli olan hava şartlarının en doğru seviyelerde tutulması, gıda maddelerinin ayrıca tıbbi ürünlerin, uzun zaman dilimleri boyunca korunup muhafaza edilmesi gıdaların ilk seferki tazeliğini diğer ürünlerin işlevselliğini aynı şekilde sürdürmesi işlemlerinin tamamını kapsar.

İklimlendirme Sistemi Bölümü

Bu mesleği icra edenlerden biri de klima teknikerleridir. Klima teknikerleri günümüzde meslekte yüksekokul bitirmiş veya çıraklıktan itibaren kendini çok iyi yetiştirip mesleği icra eden kişilerden oluşmaktadır. Özellikle yaz günlerinde tüm şehirlerimizde hava sıcaklığının oldukça yüksek olması nedeniyle iklimlendirme sistemlerine ihtiyaç çok fazla olmaktadır. Bu işte görevli kişiler a’dan z’ye bir iklimlendirme sisteminin her şeyini bilmektedirler. Klima montajı, yıllık bakımları, tamir ve onarımları bu kişiler tarafından yapılmaktadır.

Düzgün bakımı ve kontrollü yapılmayan sistemlerde insan sağlığını rahatsız edici bazı hastalıklara neden olmaktadır. Enerji konusu ise firmaların son dönemde en çok dikkat çektiği özelliklerden birisidir.

İklimlendirme sistemlerinde enerji verimliliği

Enerji sınıfları denilen yeni modeller ile verimlilik artırılması hedeflenmektedir. Klimanın yerleştirileceği yerin belirlenmesi gerekli kontrollerin sağlanması ve en uygun cihazın montajının yapılması en önemli görevleridir. Klima teknikerleri gelişen teknoloji ile birlikte çalıştıkları firmalardan yeterli eğitimleri alarak tam donanımlı hale gelmektedirler. Gelişen teknolojiyi yakalamaları her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kaçınılmaz bir gerçek.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Ali dedi ki:

  Merhaba yazınız çok güzel.Benim size bir sorum olacaktı yazınıza başlıkları nasıl yapıyorsunuz?Teşekürler.

 2. Ali dedi ki:

  Merhaba yazınız çok beğendim. Acaba başlıkları nasıl yapıyorsunuz.Cevaplarsanız sevinirim

  1. Yaz Para Kazan dedi ki:

   Yazının bütünlüğünü anlatan başlıklar koyuyoruz.

   1. Ali dedi ki:

    Merhaba ben onu kastedmedim.Yazının içindeki başlıkları nasıl koyu renk yapıyorsunuz?

    1. Yaz Para Kazan dedi ki:

     Sorularınızı üye panelinin iletişim kısmından yazarsanız detaylı olarak geri dönüş sağlanır.

     1. Ali dedi ki:

      Yazıyorum da cevap gelmiyor.

     2. Yaz Para Kazan dedi ki:

      Geri dönüşlerimiz sürekli olmaktadır.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık