trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

2 yıl önce
681 kez görüntülendi

Pek çok kişi gibi internetten nasıl para kazanırım diye sizde araştırıyorsunuz. İnternet büyük bir okyanus bizde bu okyanustaki bir damlayız. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birçok alanda gelişmeler ilerlemeler yaşandı bu alanlardan bir dijital platform yani İnternet oldu. Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren internet birçok alanda kullanıcılara hizmet vermektedir. Film izlemek, oyun oynamak, bir dosya indirmek gibi sayısını çoğaltabileceğimiz milyonlarca alanda çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Peki internetten kolay para kazanılabilir mi? Sektörün bu denli büyümesiyle farklı projelerde ortaya çıkmaya başlamış oldu. Günümüz insanı artık evden işe işten eve değilde evde çalışarak para kazanabilir miyim sorusuna cevap bulma arayışını koyulmuşken internet üzerinde çoktan bu konuyla ilgili çalışmalar başlamıştı bile. İnternet alanı o kadar çeşitli ki dünya çapında milyonlarca insan bu kanal sayesinde bütçelerine ek gelir kazanmaktadırlar. Bu konu özellikle ülkemizde fazlasıyla garipsenen “ya olur mu öyle şey” dedirten bir durum fakat dünya üzerinde ciddi gelir elde den insanlar bulunmakta. İnternet üzerinden kesinlikle gelir elde edilebilir fakat bazı site organlarında belirtilen aylık 1000 dolar garanti kazananacaksınız gibi reklamlara ben şahsen katılmadığımı da belirtmek isterim bu denli fazla gelir elde edilemese de yeterli miktarlarda gelir elde edilebilir.

İnternetten nasıl para kazanılabilir.

İnternetten para kazanmanın pek çok yöntemi olmasına rağmen şimdi sizlere bunların bir kaç örneğini vererek anlatayım.

İnternetten anket doldurarak para kazanma

internet üzerinde milyonlarca anket sitesi bulunmakta anket siteleri çeşitli firmalardan iş alırlar bir konu için halktan araştırılma yapılması için talepte bulunmaktalar bu iş geçmiş dönemde bildiğiniz gibi sokaklarda veya evlere gidilerek yapılıyordu fakat gelen tepkiler üzerine sektör değer kaybı yaşadı ve şu an neredeyse bitme noktasında böyle bir durum olduğunda işlemler maliyeti az olduğu için internet üzerinden yapılmaya başlandı.

Peki anket doldurarak nasıl para kazanılır? Öncelikle firmalar kullanıcıların mail adreslerine anket davet gönderilir kullanıcı bu anketi doldurması durumunda belirli bir miktarda ücret kazanır bu işten para kazanmak için tek bir anket şirketine üye olmamak gerekmekte 1 den fazla anket firmasına üye olunmalı ve yeni bir gmail hesabı açılmalıdır ve günlük olarak mail adreslerini kontrol edilmesi gerekmektedir. Bir diğer şart ise paypal ve bir banka hesabı olması gerekmekte ödemeler paypal üzerinden yapılmaktadır.

Youtube üzerinden para kazanma

Belkide dünyanın en büyük paylaşım sitesi olan youtubeden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl mı özgün yani kendize ait bir içerik paylaşmanız gerekmektedir. Video paylaşımlarınız izlenmesi sonucunda google adsense tarafından reklam geliri kazanıyorsunuz. Para kazanmak için youtube hesabınızın yanında bir google adsense hesabınızında olması gerekmekte. Kanalınıza ne kadar video yüklerseniz o kadar çok kazanabileceğiniz anlamına gelmekte. Youtube size bu sermayeyi sağlarken tek şartı daha önce site içerisinde paylaşılan video alıp paylaşmamak yani telif hakkı yapmamak bu kurala dikkat etmeniz durumunda yuotubeden ciddi para kazanma yapabilir, ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Konularımız arasında olan Youtube ve Para Kazanma Fikirleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

Affiliate programlarına (satış ortaklığı) para kazanma

Belkide yukarıda belirtmiş olduğum yollardan en iyisi ve en çok gelir kazanabileceğiniz bir yöntem satış ortaklığı. Peki satış ortaklığı  aynı zaman affiliate marketing nedir? Teknolojinin ve internet sektörünün hızla gelişmesi sayesinde Türkiye ve dünya ürün markaları internet üzerinden online satış yani dijital pazarlama sistemini kullanmaya başladılar.  Bu yöntemle maliyeti en aza indirerek az bütçeyle daha fazla gelir elde edebilme amaçlandı. Fakat bunun için ürünün tanıtımının yapılması gerekmekte idi işte tam bu nokta biz kullanıcılara iş düşte kullanıcılar site içerinde paylaşılan bir ürün linkini sosyal medyada, bloglarda, forum sitelerinde, paylaşarak bu link üzerinden ürüne ulaşılabildi ve kişi eğer bu linkten ulasıp ürünü satın aldığı taktirde bu linki paylasan kişiye şirket ürün fiyatına göre bir komisyon sağlamaktadır. Dünyada bu yöntem şu anda en etkili kazanç yöntemleri arasında yer almaktadır.

Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi internet doğru kullanıldığı taktirde kesinlikle internetten para kazanılır ve bir gelir kapısı oluşturulabilir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık