Kadınlar Neden Çiçek Sever?

2 yıl önce
866 kez görüntülendi

Kadınların çiçek sevgisi nedir? Varoluşlarından bugüne değin birlikte yaşayan ve aynı yeryüzünü paylaşan kadın ve erkekler; yapıları gereği birbirlerinden farklı eğilimler göstererek, kendi belirgin özeliklerini yansıtmışlardır. Şüphesiz ki bu farklı eğilimler onlara ayrı bir ambiyans katmış ve daha çok nitelik kazandırmıştır. Kadınların erkeklere göre genel olarak hem fiziksel hem de ruhsal yönden daha ince, daha narin bir yapıda oldukları bilinmektedir. İşte bu, kadınların duygusal yönünün hem daha güçlü hem de aynı zamanda daha hassas olduğunu ortaya çıkarmaktadır.

Kadınlar duygusal yönden incelendiklerinde, bir çok farklı şekilde etkileşim halinde olduklarını görmek mümkündür. Yani etkiye tepki, tepkiye ise etki döngüleri erkeklere oranla çok daha fazladır.. Bu bağlamda kadınları etkilemenin ya da bir etki sonucu tepkilerini görmenin bir çok yolu bulunmakta; onlardan bir tanesi ve yaygın olanı ise; kadınların çiçeksever varlıklar olduklarının temelinde yatmaktadır.

Peki kadınlar neden çiçek sever?

Sadece kadınlar değil, erkekler de çiçek sever. Lakin kadınlarınki bir ayrıdır. Ya da en azından bunu onlar bu şekilde görür.. Her ne kadar dünya genelinde, çiçeklerle yakından ilgili olan bahçıvanlık mesleği daha çok erkekler tarafından benimsenerek icra ediliyor olsa da bu; kadınların çiçek severliliğinin önüne geçemez.. Yani kadın aslında, çiçeklerle yakından ilgilenen bahçıvana değil, hali hazırda bulunan çiçeğe aşık olur.. Burada en belirgin özellik olan, narinlik yatmaktadır. Çiçeklerin o ince, o narin yapısı; kadını kendilerine aşık eder.. Çünkü kadının doğasında da aynı narinlik vardır ki bu ortak nokta onları buluşturur..

Çiçeklerin renk renk, cıvıl cıvıl olması da kadınların çiçek sevme eğilimini bize gösterir.. Dünyada kadınlar genellikle renkle yaşar. Renk renk elbiseler, ayakkabılar; saç renkleri, ojeler, hatta cicili bicili şeyler.. Kadınlar gökkuşağı gibidir. Renksiz yaşayamaz, hatta bunalıma girip ölürler.. Renk faktörü onlar için son derece önemlidir. Çiçekler de renkli canlılar oldukları için, kadınlar tarafından ilgi görmektedirler.. Bir de renklerine göre de çiçeklerin bir anlam ifade ettiğini hatırlarsak ki bunlar sonradan uydurma seylerdir; kadınlar buna iyice kafa yorarlar..

Erkekler kadınlara neden çiçek almalıdır?

Öncelikle şunu belirtelim; erkekler kadınlara çiçek almazsa, kadınlar buna takılır kalır.. Yani ilk fırsatta bunu erkeğin yüzüne vurabilir. Daha çok, bir çiçek de almadın; bari çiçek alsaydın, bir gün kendime çiçek yollatacağım vb gibi şekilde isyan dolu sözler baş göstermektedir.. Hem bu sözleri duymamak hem de daha vahim sonuçlarla karşılaşmamak adına senede birkaç kez, özellikle doğum günü, sevgililer günü vb gibi özel günlerde; onlara çiçek alıp armağan etmek erkekler adına iyi bir jest olacaktır. Nitekim bu yüzden boşanan çiftler bile olmuştur.

Kadınların hepsi çiçek sever mi?

Tabii ki de kadınların hepsi çiçek sevmez; sevmek de zorunda değildir. Bu kişiden kişiye değişmekte; hatta hiç sevmeyip nefret edenleri bile görülmektedir. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre çiçek sevmeyen kadınlar da bazı bölgelerde oldukça fazladır. Ama kadınları bir teraziye koyduğumuzda seven taraf daha ağır basmaktadır.

Kadınların çiçek sevmesi, çiçekçilik sektörünün garantisi olarak görülür. Yani açılışlar, düğünler vb organizasyonlar olmasa dahi çiçekciler kadınlar sayesinde para kazanacaklarını bilirler. Çiçeği kadınlar sever ama çiçekçiler parayı erkeklerden kazanır.

Kadınlar Neden Çiçek Sever? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık