trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Kan Lekesi Nasıl Çıkar ?

2 yıl önce
657 kez görüntülendi

Kan lekesi ile baş etmek zordur. Özellikle kurumuş olan kan lekesi. Peki kan lekesini nasıl çıkarırız? Kan lekesi nasıl çıkmaktadır? Kan lekesi günlük yaşantımızda karşılaşabileceğimiz türden bir leke olup bu lekeler ile karşılaştığımızda da çıkarmak için nasıl bir metot uygulayacağımızı bilemediğimiz temel durumlardan biridir. Elbiselerimize, halılarımıza, perdemize ve bunun gibi daha bir çok alanda uygulamamız gereken metotlar vardır. İsterseniz şimdi bu durumlarda neler yapabiliriz buna bakalım.

KAN LEKESİ İLE BAŞ ETMENİN YOLLARI

Kan lekesi nasıl çıkarılır?

Kan lekesini çıkarmak için ne yapmalıyız: İlk yapmamız gereken yüzeydeki kanı yani fazlalık kısmını emdirme silme yöntemi ile ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Bunun için havlu ya da havlu peçete kullanmanız iyi bir seçenek olabilr. Bir dikkat gerektiren husus ise bu emdirme silme işlemi sırasında kanın çok etrafa yayılmasını önlemektir. Dökülen / bulaşan yer giysiniz ya da kumaş olan bir yer ise o zaman 30 -40 dakika civarı soğuk su da bekletmelisiniz. Daha sonrasında çitileme işlemi ile kandan tamamen kurtulabilirsiniz. Kanın damladığı ya da döküldüğü yer beyaz ise oksijenli su ile de lekeyi çıkarabilirsiniz.

Giysi ve kumaşlardan kan lekesi nasıl çıkar?

Renkli kumaşlarda ya da giysilerde ise farklı bir yöntem tavsiye ederiz. Bu tür giysi ve kumaşlarda Su ve nişastayı karıştırıp lekeye sürerek bir fırça yardımı ile fırçalamanız durumunda kan rengini tamamen leke konumundan çıkarmış olacaksınız.

Halıdan kan lekesi nasıl çıkar?

Halı ya da koltuğa damlamış / bulaşmış kan lekeleri için çare ise elma sirkesi ve suyu karıştırarak bir bez yardımı ile lekeyi ovalamanızdır.

Yataktan kan lekesi çıkarma yöntemi

Yatağınızda bulunan kan lekeleri için ise tuzlu su kullanarak lekeyi çıkarabilirsiniz. Tuzlu su dışında saç açıcı olarakta bilinen “hidrojen peroksit” kullanarak lekeden kurtulmanız mümkün.

Kurumuş kan lekesi çıkarma nasıl olur?

Kurumuş kan lekesini çıkarmak için ise amonyak kullanabilirsiniz. 1 litre suya 2 yemek kaşığı amonyak ekleyin. Karışımı lekeye uyguladığınız zamanın lekenin yavaş yavaş geçtiğini göreceksiniz.

Kan lekesini temizlerken dikkat edin. Eğer lekeli kumaşı makinede yıkamak istiyorsanız mutlaka soğuk su ile yıkamalısınız. Ve asla kurutma makinesine atmamalısınız. Çünkü bu lekeyi daha da çıkarılmaz bir duruma getirecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık