trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

1 yıl önce
709 kez görüntülendi

Kış aylarında soğuyan havalardan cildimiz de etkileniyor. Bu sebepten dolayı kışın cilt bakımı nasıl olmalı ve nasıl yapılır konumuzu ele alalım. Özellikle soğuk hava nedeniyle hem cildimiz hem de dudaklarımız daha fazla kurumaya başlıyor. Evlerimizde ve arabalarımızda ısınmak amacıyla kullandığımız kalorifer ya da klimanın yarattığı sıcak kuru hava cildimizdeki kurumaları arttırırken aynı zamanda çatlamasına da sebep olmaktadır. Ayrıca kuruyan ciltlerin kırışmaya daha müsait olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Kış dönemlerinde cilt bakımının önemi de bu nedenle artmaktadır.

Kışın cilt bakımı nasıl olur? Neler Yapılmalı?

Her zaman cilt bakımımızın en önemli parçası cilt temizliği olmaktadır. Kış dönemlerinde yüzünüzü makyaj ve kirden temizlemek için kullandığımız toniklerde alkol olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü alkol cildinizin daha da kurumasına ve hassaslaşmasına yol açacaktır.

Cilt bakımı ve Gül suyu: Bu dönemde size tavsiyem gül suyu olacaktır. Gül suyu hem doğal içeriği sayesinde cildinizin nemlendirilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Kış aylarında kuruyan cildinizin ihtiyacına göre günde 2 ya da 3 defa cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmalısınız. Yağlı ciltlerinde nemlendiriciye ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir.

Cilt bakımı ve E vitamini: Soğuktan kuruyan dudaklarımızı da unutmamak gerekir. Bu aylarda özellikle E vitamini içeriği olan lip balmları tercih edebilirsiniz.

Dudak nemlendiricisi: Size tavsiyem çantanızda mutlaka bir dudak nemlendiricisi bulundurmanız. Gerektiği sıklıkta dudaklarına peeling yapabilir ölü derilerden arındırabilirsiniz. Dudak peelingi  ve dudak çatlamasını engelemek için tek ihtiyacınız ise bir miktar bal ve esmer şeker. Her ikisini karıştırarak dudaklarınıza etkin bir peeling yapabilirsiniz.

Kış aylarında ellerin bakımı: Kış aylarında en çok kuruyan bölgelerden olan ellerimizi de unutmamak lazım. Gliserin içerikli nemlendirici el kremleri bu konuda birebir. Eğer ellerinize daha fazla bir bakım yapmak isterseniz. Gece yatmadan ellerinize gliserinli bir nemlendirici uygulayıp, eldiven giyip uyuyabilir ve sabaha pamuk gibi yumuşacık eller ile uyanabilirsiniz.

Kış aylarında kuruyan vücudunuz ve ayaklarınızın da bakımına da özen göstermeyi unutmayın. Cilt bakımı üzerine yazmış olduğumuz önceki yazılarımıza da buradan bakabilirsiniz.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık