Klasik Ev Dekorasyon Fikirleri

2 yıl önce
1.492 kez görüntülendi

Ev dekorasyon fikirleri yazılarımızda bu sefer klasik tarzı modelini ele aldık. Evlerimiz şüphesiz ki bizlerin vazgeçilmez yaşam alanları. Yorgun bir günün ardından evimize geldiğimizde evimizde huzur konfor ve estetik açıdan bakıldığında belli bir oranda şıklık ararız. Şıklık dediğimizde aklımıza genellikle klasik ev dekorasyonları gelmektedir. Çeşitli dekorasyon örneklerini incelediğimizde klasik tarzın daha çok salonlarda tercih edilen bir tarz olduğunu görmekteyiz.

Klasik Salon Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Klasik salon dekorasyon modelleri dediğimizde asla modası geçmeyen ve salonumuza ihtişamlı bir görünüm kazandıran tasarımlar bütününden bahsediyoruz elbette. Görkemli avizeler varak aynalar özel işlemeli mobilyalar ve antika aksesuarlar klasik tasarımın olmazsa olmazları. Kartonpiyerle süslenmiş yüksek tavanlar ağır ve parlak kumaşlardan oluşan perdeler bir bakmışsınız evinize eski bir film karesinden esintiler getirmiş. Ancak her dekorasyon kendine göre belli bir titizlik ve hassasiyet isterken klasik tarzda bu biraz daha fazladır. Aksesuarları ve tarzın detaylarını ustaca yerleştirmezseniz görkemli klasik bir tarz yerine gözü yoran boğucu bir iç mekana kavuşursunuz ki bu da en son isteyeceğiniz bir şeydir.

Klasik salon dekorasyonunda renk uyumlarına dikkat ediniz.

Bu tarzımızda gözümüze çarpan özelliklerden biri de tarzın sıcak samimi bir mekandan çok mesafeli bir ortam sunmasıdır. Böyle olunca kullanılan renk tonları da sıcak renklerden daha çok bejler kremler kahverengiler olmaktadır. Sıcak renklerin koyu tonları kullanılarak daha zengin ve daha ağır bir atmosfer sağlanmaya çalışılmaktadır. O zamanda karşımıza bordonun altın renginin ve kırmızının koyu tonları çıkmaktadır. Altın renkli ya da bordo saray tipi ağır perdeler yine aynı tonda koltuk döşemeleri kullanılmış bir salon bir anda bizi geçmişteki şaşalı bir döneme ya da bir tarihi mekana götürebilir. İşte klasik tarzımızı oluştururken modern tarza da göz kırpmak isteyenler olabilir aramızda. O zaman da karşımıza yeni trend modern klasik tarz çıkmaktadır. Yani geçmişi günümüze uyarlama da diyebiliriz. Bu tarzımızda konfor biraz daha ön plandadır. Klasik çizgilere modern dokunuşlar katarak biraz daha samimi konforlu ama bir o kadar da görkemli mekanlar.

İlgili yazı: Dekorasyon Fikirleri: Mobilya Seçimi

Günümüzde mobilya ve dekorasyon seçeneklerinin çok olması sebebiyle şanslıyız. Değişik renk ve modelleriyle her zevke ve her bütçeye uygun takımlar mağazalarda bizi beklemekte. Oda takımları birçok farklı modelin yer aldığı kataloglarla bizim beğenimize sunuluyor. Klasik ya da modern tasarımları görmemiz mümkün. Burada da sizin kişisel zevklerinizin ve seçimleriniz devreye giriyor. Evinizde nasıl bir tasarım görmek istediğiniz size kalmış ama klasik tarzın da hiçbir zaman modasının geçmeyeceğini gözardı etmeyelim.

Daha önce dekorasyon fikirleri ve modelleri üzerine yazdığımız yazılarda ilginizi çekebilir:

Salon Country Tarzı Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık