Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

2 yıl önce
9.385 kez görüntülendi

Sade görünmeyi seven hanımların en çok önem verdiği eyeliner birçok teknikle çekilebilir. Ancak nasıl düzgün bir eyeliner çekilir konusu hanımlar arasında her zaman merak konusu olmuştur. Peki, bu kadar rağbet gören eyeliner nasıl sürülür? Öncelikle makyajımızı tamamlanıp, göz makyajını en sona bırakılmalıyız. Gözün altına ve üstünde sürülen aydınlatıcı ürünler kullanıldıktan sonra eğer kullanılacaksa göz kalemleri kullanılmalı. Ardından eyeliner için göz kapağının üstü hazırlanmalıdır. Göz kapağımızın üstünde birikmiş yağları temizleyerek daha kuru bir cilt elde edersek eyeliner kullanmak daha kolay bir hal alacaktır.

Eyeliner sürerken dikkat ediniz

Genellikle makyaj yaparken göz makyajı için kullanılan bazların ardından sürülen eyeliner, siyah renk olduğu için yanlış kullanımla bütün makyaja zarar verebilir. Bu yüzden muntazam bir şekilde eyeliner nasıl sürülür konusu her zaman en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

Kaşık yardımıyla eyeliner sürmek

Değişik şekillerde sürülebilen eyeliner, kaşık yardımıyla bile kolayca sürülebiliyor. Dikkat edilmesi gereken asıl husus ise eyeliner sürerken hamleleri yavaş ve yarım yarım uygulamak. Tek seferde çekilen eyeliner düz bir görüntü sergilemediği gibi istediğimiz tarzda ince olmayacak ve kirpik diplerinden uzakta kalıp boşluklar şeklinde olacaktır. Bu yüzden tüm makyajımızı silmek gerekebilir.

Her şeye baştan başlayıp bütün makyajımıza zarar vermemek için, özellikle eyeliner konusunda daha dikkatli olmak gerekiyor.

Eyeliner kullanırken gözün şekline göre kuyruk vermek her zaman kolay olamayabiliyor. Peki, gözümüze uygun kuyruklu ve şekilli eyeliner nasıl sürülür? Bunun için yapılması gereken önce kirpik diplerine parça halinde sürüldükten sonra, gözü yanlarından çekerek kıvrımı gözün bitiş çizgisine kadar uzatmaktır. Fazla kuyruklu eyeliner çok abartı durduğu gibi, gözümüzü de istediğimiz gibi büyük değil aksine daha küçük gösterecektir.

Büyük gözler için ince dip eyeliner ile az kuyruklu modelleri tercih etmeliyiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık