Kredi Çekemiyorum Acil Nakit Para İhtiyacım Var

1 yıl önce
1.532 kez görüntülendi

Kredi çekemiyorum diyenler veya kredi çekmek istiyorum fakat kredi alamıyorum diyenler için kredi seçeneklerini araştırdık. Umarız yazımız acil para ihtiyacınıza çözüm olur. Verdiğimiz tavsiyeler ışığında kredi başvurusunda bulunmanız sizlere fayda sağlayabilir.

Acil para ihtiyacım var ne yapabilirim?

Bazı dönemler de acil para ihtiyacı yaşabiliriz. Bu durumu şu yollarla aşabilirsiniz. Bankalardan kredi çekebilirsiniz veya etrafınızdaki insanlardan borç para talep edebilirsiniz. Böylece acil nakit para ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. “Acil para bulamıyorum?” diyorsanız öncelikle ilk aşama yakın çevrenizden borç isteyerek para ihtiyacınızı çözmeye çalışın.

Borç para bulamıyorum ne yapmam gerekli?

Yukarıda bahsettiğimiz noktayı denediniz fakat borç para bulamadınız. O zaman bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi çekemiyorum bu durumda ne yapabilirim? Hangi bankadan ne kadar kredi çekebilirim?

Kredi başvurusunda kafanızda bir çok soru olabilir. Hangi bankadan kredi çekmeliyim? Hangi banka ne kadar kredi verir? Banka neden kredi vermiyor gibi bir çok soru olabilir kafanızda. Gelin hep beraber kredi seçeneklerine ve kafanızdaki bir çok soruya detaylıca göz atalım.

Öncelikle “hangi bankadan kredi çekmeliyim?” sorusuna yanıt arayalım. Bu sorunun cevabını şu şekilde vermek mümkündür. Size en az maliyet getirecek bankadan kredi çekmeniz sizin için avantaj olacaktır. Örneğin 5.000 TL kredi çekmek istiyorsanız bunun toplam geri ödemesi 5.000 TL’ye yakın olan bankaya yönelmenizde ve fayda bulunmaktadır. Aklınızda ki bir soru da şu yöndedir. “Hangi bankadan ne kadar kredi çekebilirim?” Bu konuda şu kriterler önem arz etmektedir. Daha önce çekmiş olduğunuz kredi miktarları ve onları düzenli ödeme geçmişiniz, şu anlık geliriniz, üzerine olan gayrimenkuller gibi bir çok kriter burada önem arz etmektedir. Herşeyden öncelikli olarak da bankaların ilk baktıkları kredi notunuzdur. Kredi notu ile bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Findeks Kredi Notu Nedir? ilgili yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bankadan kredi çekemiyorum nasıl kredi çekebilirim?

En çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kredi çekemeyenler için ipotekli kredi başvurusunda bulunabilirler. Yani eğer ki bir gayrimenkul sahibi iseniz bu taşınmazı ipotek ettirip kredi çekebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Çekemiyorum. Nasıl Kredi Çekebilirim?

İhtiyaç kredisi seçeneği de olumsuz oldu ise bunun yerine ipotek ile kredi çekme yolunu deneyebilirsiniz. İpotek edebileceğiniz gayrimenkul yani ev, arsa, araba gibi değerler varsa, bunları bankaya ipotek ettirerek, değerleri mukabilinde kredi çekebilirsiniz.

Diğer Kredi veren kurumlar hangileridir?

Eğer ki bankalardan kredi alamıyorsanız veya kredi çekemiyorum diyorsanız diğer kredi veren kurumları da denemenizde fayda vardır. Bu şekilde kredi almak istiyorsanız hibe ve teşvik yollarına bakmanızda fayda vardır. Özellikle yeni bir iş yeri kuruyorsanız devlet destekleri bulunnmakta. Bu kurumları şöyle sıralayabiliriz.

 • Kosgeb
 • Esnaf ve Sanaatkarlar Odası
 • TUBİTAK
 • Avrupa Birliği Hibe Kredileri

Başka hangi yollarla para bulabilirim diyorsanız. Bir bankada mevduat hesabınızı var ise bu hesaba ek hesap açtırabilirsiniz. Ek hesap hem o anlık para ihtiyacınızı giderebilir hemde diğer kredi seçeneklerine göre daha avantajlı olabilir. Eh hesap hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler ilgili yazımız olan Ek Hesap Nedir? Ne İşe Yarar? konumuza göz atabilirler.

Acil nakit para ihtiyacı için ne yapmalıyım?

Yukarı da bahsettiğimiz tavsiyelerde derdinize derman olmadıysa aşağıdaki yolları da deneyebilirsiniz.

 • Faturalı bir cep telefonu kullanıyor iseniz bunun üzerine taksitli olarak cep telefonu alıp bunu daha ucuza satabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken almış olduğunuz telefonu hiç kullanmamış olmanızdır. Eğer ki kullanırsanız çok fazla zarar edebilirsiniz. Yine de karar sizindir.
 • Eğer ki kredi kartı kullanıyorsanız veya bir arkadaşınızın kredi kartını alıp bazı kuyumculardan taksitli olarak altın alabilirsiniz. Almış olduğunuz altını bozdurup acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.
 • Hemen parayı çevirebileceğiniz ek iş yapabilirsiniz. Örneğin gayrimenkul komisyonculuğu yapabilirsiniz. Etrafınızda kiralık veya satılık ev arayanlara ev bulabilir ve bunlardan komisyon alarak para ihtiyacınızı bu şekilde de giderebilirsiniz.

Umarız kredi çekemiyorum diyenler için vermiş olduğumuz bilgiler acil para ihtiyacınızı karşılamış olacaktır. Bu konu da en çok dikkat etmeniz gereken bir durum da tefeci diye adlandırdığımız yasalda hiçbir yükümlüğü olmayan kişilerden borç para istemeyiniz ve almayınız. Bu sizin acil para ihtiyacınızı karşılamayacaktır ve hatta bir çok sıkıntıya sebep olacaktır. Daha önce de yazmış olduğumuz yazımızın devamı niteliğinde olan Acil Nakit Para İhtiyacım Var Nasıl Bulurum? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. melek dedi ki:

  5.000 tl lazım acil nütfen yardımcı olun

  1. Cihan dedi ki:

   Melek hanim bana dönüş yaparsaniz insayatif kullanarak bankadan kredi cikarttirmaktayiz yardimci oluruz

   1. nur dedi ki:

    devlet memuruyum, yüksek kredi borcumu yapılandırdım. Diğer borçlar için acil 15000tl nakite ihtiyacım var.

    1. admin dedi ki:

     Nur Hanım Merhaba, Bir çok kredi alma yöntemi bulunmaktadır. Sitemizde banka kredileri hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Diğer borçlarınız için neden kredi alamadığınızı yazarsanız daha sağlıklı bilgi vermiş oluruz. Bu durumda yapabileceğimiz bir şey bulunmamakta.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık