trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Kredi Kartını Alışverişe Açtırma

1 yıl önce
655 kez görüntülendi

Kredi kartı alışverişlerimizin ayrılmaz bir parçası. Alışverişlerimizde nakit para olmadan kredi kartımızla gerçekleştirmekteyiz ve bankalar kolaylıkla kredi kartı vermekte. Kredi kartını alışverişlerimizde kullanmak hem rahatlık sağlamakta hem de bazı alışverişlerimiz de taksit imkanının olması bizleri kredi kartı kullanımına teşvik etmektedir. Ayrıca yaptığımız alışverişlerden puanlar kazanıyor olmamız ayrıca güzel bir durum. Bu yazımızda kredi kartı başvurusu yaptınız kredi kartınız elinize ulaştı artık kartınızla alışveriş yapmak istiyorsunuz. Kartınızı alışverişe nasıl açtırabilirsiniz sizler için detaylı olarak araştırdık.

Kredi Kartınızı Alışverişe Nasıl Açtırabilirsiniz?

Kredi kartınız kapalı bir zarf içinde kurye tarafından sizin imzanız karşılığında sizlere teslim edilir veya kredi kartınızı banka şubesine giderek elden teslim alabilirsiniz. Kredi kartınızın olduğu zarfın içinde veya arka tarafında bankanızın müşteri hizmetleri numarası bulunmakta. Yazmış olduğu numarayı arayarak ve yine arka tarafında bulunan bilgiler doğrultusunda direk açtırmak istediğiniz kredi kartınızın olduğu birime bağlayacak bilgiler bulunmaktadır. Eğer ki bu bilgiler yok ise kredi kartınızın hemen arkasında müşteri hizmetleri numarası yazmaktadır. O numarayı aradığınızda kredi kartını alışverişe açtırmak için sizi yönlendirecek bir kaç numaraya basmanızı isteyecektir.

Kredi Kartımı Alışverişe Nasıl Açtırabilirim?

Yukarı da bahsettiğimiz bankanızın müşteri hizmetlerini aradığınız ve gerekli işlemlerle doğru birime bağlandınız. Bunları yapmadan önce bankanız sizden güvenlik amaçlı bir kaç bilgilerinizi isteyecektir. Aramadan önce aşağıda yazılı olan bilgileri hazırda bulundurmanız da fayda vardır.

  • Kart numaranızın son 4 rakamı
  • Anne kızlık soyadınız
  • Doğum tarihiniz
  • Memleketiniz
  • TC Kimlik No

Bildiğiniz gibi artık kredi kartı ile alışveriş yaptıktan sonra kart şifrenizi girdiğiniz an gerçekleşiyor. Bazı bankalar kredi kartınızı alışverişe açtırmadan önce kartınıza şifre ataması yapabilirler. Şifre belirlendikten sonra artık kredi kartınızı alışverişler de kullanabilirsiniz.

SMS ile Kredi Kartı Alışverişe Açtırma

Sms ile kredi kartını alışverişe açtırma uygulaması bazı bankalarda bulunmaktadır. Kredi kartınızın zarfında böyle bir var ise bankanın belirlemiş olduğu numaraya gerekli bilgileri girerek gönderdiğiniz zaman SMS yoluyla kredi kartınızı alışverişe açtırmanız mümkündür. Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ve beğenmeyi ihmal etmeyiniz. Yorumlar kısmından bizlere yazarak daha fazla bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Daha önce yazmış olduğumuz İş Bankası Maximum Kredi Kartı Taksitlendirme yazısı ilginizi çekebilir. Bakmanızı tavsiye ederiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık