trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Mide Ağrısı Neden Olur?

2 yıl önce
551 kez görüntülendi

Mideniz mi ağırıyor. Peki mide ağrısı neden olur  ve sebepleri nelerdir? Vücudumuz organlarımız ve bütün damar sistemlerimizle harikulade işleyen bir sistemden oluşur. Kendimize sağlığımıza dikkat ettiğimiz stresten ve kötü yaşam şartlarından uzak durduğumuz sürece vücut sağlığımızı korumamız mümkündür. Vücudumuz bir saldırı veya bir tehlike anında bize uyarılar gönderir. Özellikle ağrılar vücudumuzun bize verdiği en önemli tepkilerdir.

Mide ağrısı nedenleri nelerdir?

Hemen hemen her insanın yaşadığı ağrılardan biri de mide ağrısıdır. Ben çekmedim bilmiyorum diyen insan ya hiç yemek yemiyordur yada stres denen şey ona uğramamıştır. Çünkü mide ağrılarının başlıca sebepleri stres ve yanlış beslenmedir.

Çoğu zaman yediğimiz bir yemeğin dokunması veya gaz yapması yüzünden midemize kramplar girer. Yada çok üzgün olup canımızı bir şeye sıkar veya kafamıza takarsak yine mide ağrısı çekebiliriz. Kİ stressiz yaşayan hayatı dört dörtlük olan insan da bulmak pek kolay değil. Bu yüzden hepimiz bu acılı mide ağrılarını çekmişizdir.

Uzmanlara göre sürekli devam eden bir ağrınız varsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Çünkü mide de her organımız olduğu gibi ihmal edilmemesi gereken bir organ. Birçok görevi var ve biz farkında olmasak da yediğimiz abur cubur veya gazlı içecekler gibi zararı büyük besinlerle onu yormaktayız. Hatta bu düzensiz ve sağlıksız beslenme ileri düzeyde mide kanserine kadar götürebiliyor.

Gece bilinçsiz yapılan atıştırmalıklar, çok yemek yemek, fazla sıvı tüketmemek, aşırı hızlı bir şekilde yemek veya çok yağlı besinler tüketmek midemizi yoruyor ve mide ağrısına sebep olur. Mide de bu ağrılarla bize sinyaller gönderiyor.Kendine sahip çık düzenli beslen diyor.Evet her organın görevleri var ve bizler kendi sağlığımız için onların bu uyarılarını dikkate alıp ona göre davranmalıyız.

Mide ağrısı nasıl geçer?

Mide kramplarınız varsa bu acıyı biraz olsun dindirmek için sıcak bir havluyu göğsünüzün altına koyabilir ve sıcak bir rahatlatıcı bitki çayı içebilirsiniz.Özellikle sıvı tüketimini arttırmak da fayda sağlayacaktır. Vücudumuzun uyarılarını dikkate almalı ve onu mümkün olduğunca kötü beslenmekten korumalıyız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık