trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Mide Ağrısı Sebepleri ve Tedavisi

2 yıl önce
536 kez görüntülendi

Mide ağrısı nasıl geçer veya mide ağrısı sebepleri nedir diyorsanız bu konuya bir göz atmanızda yarar var. Mide ağrısı ve problemi oldukça sıkıntı veren ve bazen dayanılmaz ağrılara sebep olan bir sağlık problemidir.

Mide Ağrısı Nedenleri nelerdir?

Midemizi korumak ve sağlıklı olması için öncelikle yediklerimize çok dikkat etmeliyiz. Aşırı yağlı yiyecekler sigara alkol ve fazla çay tüketmek de midemizin zarar görmesine neden olur. Bu hassas organımızı iyi korumazsak mide kanaması riskini de beraberinde getirebiliriz. Üşütmeden kaynaklanan durumlarda görülebilir.

Mide ağrısı için ne yapmalı?

Çok sıcak ve soğuk içecekler ve besinleri fazla tüketmek midemizi yorar. Mide ağrısına bağlı bir çok hastalık mevcuttur; reflü , ülser, mide kanseri vb rahatsızlıklar erken teşhis edilmezse ciddi problemlere neden olabilir.

Mide ağrısı teşhisi ve Endoskopi?

Endoskopi yöntemiyle sorunun nedenleri ortaya çıkar ve ona göre tedavi aşamasına gelinir. Bazı durumlarda besinlerin taze olmaması midemizin bozulmasına ve ağrımasına neden olabilir. Bunun için taze ve iyi yıkanmış sebze ve meyve tüketmeliyiz.

Fazla midemizi doldurmadan sofradan kalkmak en sağlıklı yöntemlerden biridir aşırı yüklendiğimiz midemiz zorlanır midemiz tıpkı bir balon misali doldukça genişlemektedir ne kadar yersek midemizin o kadar büyümesini sağlamış oluruz.

Mide ağrısı problemlerinin nedenini belirlemek en kesin tanı olsa da midemizi korumak bize düşmektedir. Hafif beslenerek ve tıka basa doldurmak yerine mideyi yormayan besinleri tercih etmeliyiz.

Mide ağrısına iyi gelen bitkiler nelerdir?

Mide ağrısı için papatya çayı da tavsiye edilmektedir. Hafif evde yaptığınız taze hazırlanmış meyve suları elma suyu ve portakal kabuklarından yaptığınız ılık bir içecek mideniz için iyi gelebilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık