trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Moda Nedir? Nasıl Moda Olur?

1 yıl önce
888 kez görüntülendi

Öncelikle moda kelimesi; belirli bir kalıba yada sözlük anlamına bağlı kalmak yerine, kişiye göre değişen,
göreceli bir kavramdır. Moda; kişinin kendine yakışanı, kendi zevkine göre beğendiği, hoşuna giden şeyi giymesi yada kullanmasıdır diyebiliriz. İlla ki bir tanım yapmak gerekirse modayı bu şekilde açıklamak en doğrusu olur.

Fakat bunun yanında; alanında uzmanlaşmış olan, bu işe yıllarını vermiş olan kişilerin bizlere yol göstermesi, farklı bir gözle bakarak, bize yada üzerimize yakışanı söylemesi bizim de bu konuda ki tercihlerimizi olumlu yönde etkilemektedir. Birçok farklı görüş ve düşünceye sahip modacılar, her yıl kendi tasarladıkları ürünleri bizlere ve modayı yakından takip eden kişilerin beğenisine sunmakta ve insanlara da farklı fikirler vermektedir.

Her yıl ortaya çıkan moda ürünleri almak, yine her yıl yenilenen giysileri giymek gibi bir zorunluluk yada kural da yoktur. Üzerimize yakıştığını düşündüğümüz, beğendiğimiz, gözümüze hoş gelen bir elbise, veya uzun zaman önce aldığımız fakat halen daha sağlamlığını koruyan bir ayakkabıyı uzun yıllar rahatlıkla giyebiliriz.

Moda Nasıl Olur?

Modanın belirli bir kalıbı yada kuralı yoktur. Bir insan neyi beğeniyorsa, üzerine yakışan, ayağında güzel duran neyse moda odur diyebiliriz. Nasıl ki zevkler ve renkler tartışılmazsa, modayı da tek bir biçimde değerlendirmek yada belirli bir kalıba sokmak yanlıştır. Doğada onlarca farklı renk bulunduğu gibi, moda konusunda da birçok farklı görüş ve öneri olabilir. Bu yüzden Moda kişiye göre değişebilir demek çok da yanlış bir söylem olmaz.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz moda üzerine olan yazılarımıza göz atabilirsiniz?

Moda Nedir? Nasıl Moda Olur? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık