Mu Kıtası

2 yıl önce
682 kez görüntülendi

Mu kıtası bilindiği kadarıyla gerçek olan bir kıta ve içinde hem insanların hem de bir tür canlının (MO ırkı) bulunduğu düşünülmektedir. İnsanlar bu dönemde beyin güçleriyle yarı hayvan yarı insan yapıyorlardır ve beyin gücüyle uzaya açılıp başka gezegenlere gidiyorlardır. Bunlar yalnızca bir söylentidir ve günümüzde bu kıta ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Hatta bu bilgileri Gülten Dayıoğlu ” Mo nun Gizemi ” adlı seride bizlere aktarmıştır.

Mu Kıtası Hakkında

Bilindiğine göre MU kıtasında insanlar ileriye gitmiş ve yarı hayvan yarı insanlar yaparak Allah’ı kızdırmışlardır ve Mu kıtası batmaya başlamıştır. İnsan ırkının yüzünden MO ırkının nesli de tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Ama yinede MO ırkının nesli neredeyse tükenmiştir. Sadece 3 tane MO kalmıştır.

Mu Kıtası ve Türkler

Aslında MU kıtasında ki insanlar Türklerin atası olarak bilinmektedir. MU kıtası Asya ve Amerika kıtaları arasında yer alan Mu, Avustralya nın iki katı büyüklüğündedir. Araştırmalara göre Mu kıtasının bulunduğu alanda kıtaları oluşturan kaya tipine rastlanılmamıştır.

İlk kıta Mu kıtası mıdır?

 

Bazı bilim adamlarına göre dünyada ki ilk kıta MU kıtasıdır. MU kıtasında insanlar konuşarak değil de zihin gücüyle konuşarak anlaşıyorlardı. Efsanevi ada üzerinde dört ayrı ırk, tek tanrılı bir din, sembolizme dayalı bir öğretim sistemi ve gelişmiş bir uygarlık yaşadığına dair ilk iddianın sahibi James Churchward.

Mu kıtası ve Atatürk

James Churchward MU kıtasıyla ilgili bir kitap yazmıştır ve Atatürk bu kitabı okuduktan sonra kıta ile ilgili araştırma yapılmasını emretmiştir.

MU kıtasının bizden 70.000 yıl önce var olduğu sanılmaktadır. Yeryüzünde insanın ilk ortaya çıktığı kıta Mu kıtasıdır. Bu kıta, kıtanın altında yer alan gaz odacıklarının patlamalara yol açması nedeniyle, yaklaşık 12.000 yıl önce 64 milyon nüfusuyla birlikte sulara gömülmüştür. Atlantis’te ki din de MU uygarlığındaki din gibi tek tanrılı bir dinmiş.

Bilinene göre Mu kıtası’nda dört ayrı ırk, konuşma dilleri aynı fakat yazma dilleri farklıydı. Mu kıtası hem gelişmiş hem de sembolizme dayalı bir öğretim sistemi vardı. Bir de bilinene göre MU kıtası Asya kıtasına da dağılmış hatta bunlardan bir koloni de Uygurlar olmuş.

Tüm bu bulgular efsaneyi desteklemek için birer delil olarak gösterilmemiştir ve Mu kıtası bir efsane olarak kalmıştır. Ama çalışmalar hala devam etmektedir.

Mu Kıtası Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık