Mutlu Olmanın 5 Sırrı

2 yıl önce
570 kez görüntülendi

Kimi insan çok mutludur kimi insanın monoton bir hayatı vardır. Peki mutlu olmanın bir sırrı ve yolu var mıdır? Aslında insanın mutlu olamayacak diye bir şey yoktur. Sadece bazı engeller vardır, bunlara dikkat eder ve yılmayacağına inanırsa o zaman herkes mutlu bir hayat sürebilir, işte bunları içerikleriyle yazımda bahsedeceğim.

Mutlu olmanın sırları nelerdir?

1. HAYALLER : İnsanların zihninde canlandırdıkları olmazsa olmazları iyisiyle ve kötüsüyle beyninde oluşan imgelere hayal denir. İnsanlar hayal kurdukça kendilerini iyi hissedeler çünkü hayaller insanın olabildiğince yükseğe taşır ve hedeflere bir pusula misali yön gösterir . Eğer ki mutlu olmak istiyosanız ilk önce işe hayallerinizde başlayın .

2. YAPTIĞINIZ HİÇ BİR ŞEY İÇİN PİŞMAN OLMAYIN: Neden yaptığınız hiç bir şey için pişman olmayın çünkü yaptığınız bir şey yüzünden pişman olursanız sürekli o yerde takılı kalır ve içten içe batarsınız bu durumu sakın yanlış anlamayın hayatınızda kötü bir şey yaparsanız pişman olacağınız yere o pişmanlığı ortadan nasıl kaldırabilirim diye düşünün. Bu sayede mutlu olmanız için önünüzden bir sorun daha kalkmış olur.

3. İLİŞKİLER: En önemli kısım insanlarla ilişkilerinizin insanlarla iyi olmasıdır. Zaten hiç bir insanla ilişki kuramıyorsanız hayatınızda büyük bir uçuruma yol açmış olursunuz ve o uçurumdan sizi kimse kurtaramaz. Önemli olan bir diğer nokta ise ilişkileriniz orta dereceli olmalıdır. Yani ne ileri nede geri bir atak yapın tam ortalı olmanız ilişkerinizin uzmanlar tarafından daha uzun süreceğini kanıtlamıştır .

4. HER ŞEYE POZİTİF BAKIN: Burada kastettiğim olay hayatınızda neler yaşarsanız hep bardağın dolu tarafından bakmaya özen gösterin. Bu sayede kendinizi hem daha mutlu hemde zinde hissedeceksiniz . Bardağın boş tarafı size hayatın verdiği küçük aksilikler olduğunu ve bunları aşmak için yeterli güce sahip olduğunuzu düşünerek mutluluğa bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

5. ENGELLERE TAKILMAYIN: En önemli kısmı sona sakladım hayat engellerden oluşmuş bir kurmacadır. Herkesin mutlaka hayatında bir engeli olmuştur. Engeller hayatınızda veya gözünüzde kötü bir yargı gibi gözükse de şunu unutmayın kİ sizi zirveye taşıyan engellerdir. Kimi insanlar engeleri görür ve iyice hırslanırlanarak daha büyük bir potansiyele sahip olurlar. Kimileri ise ben o işi yapamam diyerek deneme zahmetine bile girmeden oldukları yerde kalır ve bir ilerleme sarf edemezler. Hiç bir zaman engelleri gözünüzde büyütmeyin tam tersine yapabilirim bu engeli aşacak güce sahibim diyerek kendinizi rahatlatın bir yerden çözmeye başlayın.

Dikkat edeceğiniz diğer bir kısım ise her zaman yanınızda bir destekçinizin olmasıdır. Çünkü o sizi daha iyi motive ederek mutlu bir hayata ulaşmanızı sağlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık