trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme sgk borç ödeme

Network Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?

2 yıl önce
594 kez görüntülendi

Günümüzün ticaret sistemi olan Network Marketing, gün geçtikçe büyümektedir. Peki nedir bu Network Marketing. Kişinin tamamen kendi emeğiyle gelir sağladığı bu ticaret sistemi, tüm kullanıcılarına eşit haklar sunması, bilgi ve deneyim gerektirmemesi ve kişinin kendi çalışma saatlerini kendisinin belirlemesi önemli bir etkendir.

Network Marketing Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bu ticaret sisteminin çalışma mantığı nedir? Bilindik ticaret sisteminde üretilen ürün müşterinin eline ulaşıncaya kadar birçok ana dağıtıcının elinden geçmektedir. Ana dağıtıcı, bölgesel dağıtıcı, toptancı gibi birçok ara vasıtanın elinden geçerek en son müşteriye ulaşır. Örneğin, bir ürün 10 TL’ye üretiliyorsa, bu ürün müşteriye ulaşıncaya kadar 15 TL veya daha fazlasına mal olmaktadır.

Nertwork Marketing Nasıl Çalışır?

Network Marketing sisteminde ise bir aracı vardır. Bu da şirketin kendi bağımsız katılımcılarıdır. Yukarıdaki örnekte 5 TL’lik bir kazanç ara dağıtıcılara kalıyordu. Bu ticaret sisteminde ise aracılar bağımsız temsilciler olduğu için bu pay komisyon olarak bağımsız temsilcilere dağıtılır. Şu konuya da değinmek gerekirse, Network Marketing ile dağıtım yapan bir şirketin ürünü piyasa değeri ile aynı da olabilir, piyasa değerinin altında da olabilir. Fakat asla daha pahalı olamaz.

Network Marketing, tavsiye üzerine işleyen bir sistemdir. Kısaca siz ürünü alır, kullanır ve memnun kalırsanız bunu, çevrenize önerirsiniz. Tavsiye etmek yapılan bir reklamdan daha etkilidir.

Network Marketing, bir ekip işidir. Kişi kendi referansından para kazanır ama önemli olan ekip ile birlikte oluşan komisyonlar üzerinden kazanmaktır. Asıl kazanım burada oluşur.

Bir kişinin kendi başına yaptığı çalışma ve çabası yerine birden fazla kişinin bir ekip olarak yaptığı çalışma daha fazla gelir elde etmeyi sağlar.

Network Marketing Nedir? Nasıl Yapılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


buca escortYukarı Çık